جرائم فیس بوکی هر 40 دقیقه یک بار

به گزارش ملت ایران به نقل از برترین ها پلیس هر ۴۰ دقیقه یک بار گزارشی مبنی بر جرایم مربوط به شبکه اجتماعی فیس بوک دریافت می کند. به گزارش برترین ها به نقل از تلگراف، تا به حال ۱۲۳۰۰ مورد جرم و تخلفِ مربوط به فیس بوک ثبت شده است.

جرائمی نظیر قتل، تجاوز، کودک آزاری، آدم ربایی، تهدید، ارعاب و کلاهبرداری از طریق این شبکه اجتماعی رخ می دهند و گاهی بحثها و اختلافاتی که در فیس بوک پیش می آید باعثبروز خشونت در دنیای واقعی می شود. همین طورگاهاً کودک آزاران از طریق فیس بوک با کودکان ارتباط برقرار کرده و آنها را فریب داده اند.

به عنوان مثال، زنی که علیه یک مجرم شهادت داده بود، از طریق فیس بوک مورد تهدید و آزار قرار گرفت، همین طور مردی عکس های خصوصی نامزد سابق خود را با استفاده از این شبکه اجتماعی در اینترنت منتشر کرده است.

یکی از کارآگاهان ارشد می گوید " فیس بوک مانند یک چاقو یا اتومبیل است، یعنی به خودی خود خطرناک نیست ولی باید به درستی مورد استفاده قرار بگیرد. با این حال باید بپذیریم که فیس بوک ارتکاب بعضی جرائم را تسهیل کرده است. "

با این همه سخنگوی فیس بوک می گوید که این سایت همکاری های لازم را با پلیس صورت داده و تا جایی که بتواند در شناسایی مجرمان به پلیس کمک می کند.