به گزارش ملت ایران، از امروز ۸ اکتبر ۲۰۱۳، سرویس موسوم به یک کلیک یا همان Login and pay with one click برای ۲۱۵ میلیون کاربر فعال در آمازون در دسترس قرار گرفت تا کاربران آمازون برای پرداختهای آنلاین اسیر بوروکراسی آنلاین پرداخت نشوند و همه چیز با یک کلیک انجام شود.
بکار گیری این روش برای کاربران شناخته شده سایت، امکان صرفه جویی در وقت و تشویق کاربر به استفاده از این سرویس به جای سرویس هایی مانند پی پال را فراهم می سازد.
برای عرضه کنندگان عمده که به صورت آنلاین با آمازون کار می کنند امکانات جدید همراه با پرداخت با یک کلیک فراهم شده تا مسائلی چون ردیابی بسته، تاریخچه خرید، تخفیف های ویژه و… را در یک باکس داشته باشد.
برای مصرف کنندگان نیز پرداخت با یک کلیک به معنای پرهیز از ثبت نام برای چندین خرید در هر فروشگاه اختصاصی خواهد بود.
برای بیزینس ها ضمن گارانتی ضد کلاهبرداری، هر خرید به صورت جداگانه حساب شده و آمازون آبونه ماهانه بابت خرید و فروش از بیزینس ها دریافت نمی کند. شرکای آمازون مانند Gogo, Ace Hardware, Brookstone, J& R Electronics, Lenovo, OWC, and Petco از امروز می توانند از امکانات جدید بهره مند شوند.
بسیاری از بیزینس ها از وارد کردن چند باره اطلاعات خود برای پرداخت های متنوع دچار مشکل شده بودند و حالا نیاز به انجام مراحل گوناگون نیست، هر چند هنوز هم برای پرداخت آنلاین می توانند شماهر کارت اعتباری را مجددا وارد کرده و یا با " پی پال " پرداخت کنند.
پرداخت ها تحت وب در انحصار پی پال بوده و آمازون سعی دارد این انحصار را بشکند. سال گذشته آمازون ۶۱ میلیارد دلار خرید و فروش انلاین را به ثبت رساند.
گفتنی است " پی پال " نیز به دنبال توسعه پرداخت های آنلاین خود بوده و اخیرا با خرید کمپانی Braintree به قیمت ۸۰۰ میلیون دلار، پلتفورم نرم افزاری خود را ارتقاء داده است.
منبع: ورج، تک کرانچ