ملت ایران: همه کاربرانی که از ترس سقوط تلفن هوشمند گرانقیمت خود آن را در پوشش های مختلف قرار می دهد از خبر تولید صفحه ویژه تلفنهای هوشمند که حتی چکش هم به آن صدمه نمی رساند ابراز مسرت خواهد کرد.

طی آزمایشهای انجام شده این صفحه محافظ شفاف که دارای ضخامت سه ورق کاغذ است پس از رها شدن از دست هنگام راه رفتن و برخورد با آسفالت، بتون و آجر بدون صدمه باقی مانده است.

این محافظ که رینو شیلد " Rhino Shield " نام دارد از پلیمر با فرمول تغییر کرده ساخته شده و پنج برابر شیشه گوریلا(شیشه ای که روی صفحات تلفنهای سامسونگ و آی فن به کار رفته) انرژی برخورد جذب می کند.

در جریان آزمایشهای انجام شده، تلفنی که این صفحه محافظ روی آن قرار گرفته بود حتی پس از رها شدن یک گلوله فولادی به وزن ۲۵۵ گرم از ارتفاع ۴۸ سانتیمتری سالم ماند و تلفن کاملا قابل استفاده بود.


مقاوم ترین صفحه نمایش دنیا در آزمایشگاه های ایولوتیو کمبریج ساخته شده است و درحال حاضر برای آی فن ۵،۵S و ۵C در نظر گرفته شده است و به هیچ عنوان بر حساسیت لمسی صفحه تأثیرگذار نخواهد بود.

این صفحه دارای یک سیلیکون چسبناک در قسمت پشت است و کاربر درحالی که صفحه جلویی را با حرکتی چون پاک کردن با یک دستمال به طور کامل به تلفن چسبیده اما در مواقع مورد نیاز قابل برداشتن خواهد بود.

سازندگان این صفحه مدعی شده اند که رینو شیلد چون سایر محافظهای صفحه هیچ حباب هوا و یا پس مانده های چسبناک از خود به جا نمی گذارد.

محققان این پروژه در نظر دارد که یک نسخه آی فن ۴ با صفحه محافظ مقاوم را به زودی عرضه کنند، سایر مدلهای آی فن نیز در آینده با این صفحه محافظ ارائه می شود.

در آزمایشهای انجام شده برای سنجش مقاومت تلفنها در میان خطرات متداول مشخص شد که آی فنهای ۵S و ۵C جدید مقاومت کمتری در مقایسه با آی فن ۵ سال گذشته دارند، اما در این آزمایشها بزرگترین بازنده گلکسی S۴ بود.