کشف یک حمله سایبری پیچیده به ایران

یک رسانه غربی به نقل از یک شرکت روسی ادعا کرده است کارشناسان یک حمله سایبری پیچیده هدفمند را که از سال ۲۰۱۰ مبادرت به دزدی اطلاعات از ایران و برخی کشورها می کرده است، کشف کرده اند.

بر اساس ادعای بی بی سی، رئیس شرکت روسی آنتی ویروس «کسپراسکای» گفت کارشناسان یک حمله سایبری پیچیده هدفمند که از سال ۲۰۱۰ مبادرت به دزدی اطلاعات از ایران و برخی کشورها می کرده است را کشف کرده اند.

به گزارش بی بی سی، " ویتالی کاملاک " رییس شرکت روسی آنتی ویروس " کسپراسکای " گفت: کارشناسان شرکت ما موفق به کشف حمله سایبری گسترده موسوم به " فلیم "(شعله) شده اند که به طور گسترده از آگوست ۲۰۱۰ مبادرت به جمع آوری اطلاعات از برخی کشورهای منطقه مثل ایران، سوریه، سودان، لبنان، مصر و عربستان کرده است.

وی در ادامه، به نام رژیم صهیونیستی هم به عنوان یکی دیگر از طرفهایی که به زعم وی مورد حمله سایبری قرار گرفته است، اشاره کرد و گفت وسعت و پیشرفتگی " فلیم " در حدی است که بیانگر این است که این کار توسط یک دولت پشتیبانی می شود، اما نمی توان مبدا آن را مشخص کرد.

وی همچنین مدعی شد ۶۰۰ هدف خاص مورد حمله " فلیم " واقع شده اند که شامل اطلاعات شخصی افراد، اطلاعات تجاری، اطلاعات موسسات آموزشی و سیستم های دولتی می شود.

منبع: مهر