امکان انجام چت سه بعدی ویدئویی هم فراهم شد. پژوهشگران دانشگاه کوئینز اونتاریو، سامانه ارتباط ویدئویی جدیدی را تهیه کرده اند که به کاربر اجازه می دهد به صورت سه بعدی با طرف مقابل خود در ارتباط باشد.

از این به بعد سه بعدی چت کنید!

پژوهشگران بخش ارتباطات انسانی این دانشگاه برای ایجاد این ارتباط به طور کامل از تجهیزاتی بهره گرفتند که دم دستی و ساده به حساب می آیند. مجموعه ای از حسگرهای حرکتی کینکت مایکروسافت و دوربین سه بعدی، تجهیزات لازم برای تصویربرداری سه بعدی را فراهم کرد.

از طرف دیگر برای دریافت تصاویر از یک نمایشگر سه بعدی(پروژکتور ۳D)، یک استوانه از جنس آکریلیک و همچنین یک آینه محدب استفاده شد. نتیجه آن که دو طرف، همدیگر را مانند حالتی می بینند که در کنار هم ایستاده اند.

پژوهشگران روی این ابزار ارتباطی، نام تله هیومن(Telehuman، انسان از دور) گذاشته اند و مدعی هستند که به کمک آن، کاربران می توانند از زبان بدن هم(مانند سر تکان دادن، اشاره با دست و واکنش نشان دادن) هم در چت های ویدئویی خود آگاه شوند.

با اینکه شیوع این وسیله ارتباطی که از ابزارهای دم دستی درست شده است، بعید نیست خیلی سریع رخ دهد ولی مشخص نیست که این ابزار چقدر در عمل محبوب می شود. به طور مثال اگر پیش از این فقط برای چت های ویدئویی صورت و پیراهن خود را مرتب می کردید، حالا باید حواستان به کفش هایتان هم باشد، چراکه طرف مقابل شما را کاملا یک به یک آنچه که هستید می بیند و علاوه بر این می تواند با حرکت به دور استوانه ای که تصویر شما بر آن ظاهر شده است، گرد شما بگردد.

منبع: هفت صبح