ملت ایران: شرکت گوگل با انتشار دعوتنامه ای اعلام کرد که ۲۴ آگوست ۲۰۱۳ یعنی چهارشنبه هفته جاری در ساعت ۱۹:۰۰ به وقت محلی در شهر سانفرانسیسکو آمریکا کنفرانسی برگزار می کند که در آن نسخه بعدی سیستم عامل موبایلی اندروید معرفی می شود.

کارشناسان از هم اکنون مطمئن هستند که " ساندار پیچای "(Sundar Pichai) مدیر مراکز Android و Chrome در شرکت گوگل اخبار خوبی را در مورد نسخه آتی سیستم عامل موبایلی گوگل دارد.

نسخه Jelly Bean این سیستم عامل که با نام Android ۴.۳ شناخته می شود، برای مدت های طولانی است که در نسل جدید گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد و هم اکنون به عنوان یک بخش از Google Play Store برای صاحبان گوشی هوشمند Galaxy S۴ سامسونگ هم عرضه می شود.

سیستم عامل Android ۴.۳ همچنان با نام Jelly Bean در گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد و این طور که پیش بینی شده است، نسخه جدید این سیستم عامل یعنی Android ۵.۰ با نام Key Lime Pie در کنفرانس چهارشنبه موسوم به Google I / O معرفی می شود.

علاوه بر این پیش بینی شده است که در این کنفرانس دومین نسل از رایانه لوحی Nexus ۷ نیز معرفی شود. شایعات فراوانی که این روزها به گوش می رسد مبنی بر آن است که این محصول نمایشگر لمسی ۷ اینچی از نوع HD را در خود جا داده و پردازنده مرکزی آن هم از نوع Snapdragon ۶۰۰ است.

گفته می شود که شرکت تایوانی ایسوس وظیفه ساعت مدل جدید رایانه لوحی Nexus را برعهده داشته است.