به گزارش سرویس سیاسی ملت ایران در پی چند بمب گذاری مختلف در سرتاسر عراق حداقل ۲۲ نفر در روز جمعه کشته شدند. بنا به اعلام پلیس و پزشکان، این بمب گذاری ها در نزدیکی یک نانوایی، در یک مراسم تشییع جنازه، در داخل ماشین یک افسر ارشد پلیس و در یک استادیوم فوتبال به وقوع پیوسته است.

پلیس عراق اعلام کرده است که در دو انفجار همزمان در نزدیکی یک استادیوم فوتبال در مدائن و در حدود ۳۰ کیلومتر(۲۰ مایل) در جنوب شرقی بغداد، پنج بازیکن کشته شدند.

همچنین وقوع یک بمب کنار جاده ای در نزدیکی یک مغازه نانوایی در غرب پایتخت منجر به کشته شدن سه نفر از شهروندان عراقی شد.

در شهر رمادی و در استان انبار، یک افسر ارشد پلیس عراق در اثر انفجار بمب در داخل ماشینش کشته شد. بنا به گزارش ها پنج دقیقه پس از این انفجار و در حالی که پلیس و مردم گرد اتومبیل سوخته جمع شده بودند، بمب دوم نیز منفجر و موجب زخمی و کشته شدن چند تن دیگر شد.

پلیسی که در این صحنه حضور داشته می گوید: " در زمان انفجار ما در یک ایستگاه بازرسی در نزدیکی محل انفجار مشغول بازرسی بودیم. با شنیدن صدای انفجار به سمت اتومبیل آمدیم تا ببینیم کاری از دستمان بر می آید یا نه. وقتی که همه گرد ماشین جمع شده بودیم، ماشین دوباره منفجر شد. این انفجار دوم باعثشد بسیاری از مردم و نیرو های پلیس کشته شوند. "

بنا به اعلام پلیس و پزشکان یک بمب گذار انتحاری، مراسم تشییع جنازه در شهر دجیل که دارای جمعیت غالبا شیعه است، به کشته شدن حداقل چهار نفر دیگر منجر شد.

این خشونت ها بخشی از افزایش حملات شبیه نظامیان است که از آغاز سال شدت گرفته و تنها در ماه " می " جان ۱۰۰۰ نفر از شهروندان عراقی را گرفته است.