نامزد دور چهارم انتخابات شورای شهر تهران، گفت: عدم نگاه حرفه ای به سایر رشته های ورزشی، این رشته های ورزشی را دچار افول کرده است.

محسن پیرهادی در گفتگو با خبرنگار شهریملت ایرانبا بیان این مطلب افزود: یکی از مهم ترین مشکلات ورزش و نیز یکی از عوامل موثر در عدم شناسایی جوانان مستعد ورزشکار استان در سطح کشور، عدم نگاه واقعا حرفه ای به ورزش در استان در رشته های مختلف است که بهبود این امر توجه بیش از پیش مسوولان را می طلبد.

نامزد دور چهارم انتخابات شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه امروزه ثابت شده که ورزش یکی از ضروریات زندگی بشر است، تصریح کرد: اما متاسفانه طی سال های گذشته فقط به فوتبال پرداخته شده وسایر رشته های ورزشی مورد بی مهری و غفلت مسئولان واقع شده است.

پیرهادی با اشاره به دلایل افول سایر رشته های ورزشی، اظهار داشت: یکی از مهم ترین دلایلی که این امر را تحت شعاع قرار داده است عدم اقبال سایر ورزش ها در بین سرمایه داران استانی است؛ به طوری که آنها سرمایه گذاری در ورزش فوتبال را برسایر ورزش ها ترجیح می دهند.

نامزد دور چهارم انتخابات شورای شهر تهران گفت: متاسفانه در کشور ما نگاه حرفه‌ای به ورزش وجود ندارد به عنوان مثال به‌دلیل داشتن نگاه اقتصادی به ورزش سرمایه گذاران و نیز جوانان گرایش به سوی فوتبال دارند و سایر رشته ها مورد غفلت واقع شوند.

وی ادامه داد: البته به این مسئله باید گرانی برخی از رشته های ورزشی را هم اضافه کرد برای نمونه در خصوص ورزش اسکی باید گفت؛ وسایل اسکی و نیز قیمت بالای ورودی به پیست، فقط قشر خاصی از مردم گرایش به این ورزش دارند و این مسئله ایجاب می‌کند که هر چه سریع ترباید بسته‌های حمایتی مناسبی به این بخش اختصاص یابد.

نامزد دور چهارم انتخابات شورای شهر تهران، بیان داشت: حضور قدرتمند و حرفه ای در ورزش مستلزم فراهم شدن بستر مناسب و نگاه حرفه ای به ورزش است، بنابراین لازم است به ورزش نگاه ویژه ای داشت و در برنامه ریزی برای آن نهایت تعمق و دوراندیشی را بهکار برد.

پیرهادی خاطر نشان کرد: در صورت ورود به شورای شهر برنامه جامعی برای هدایت استعدادها و ظرفیتها به سوی ورزش حرفه ای دارم، کشور ما هم نیاز دارد برای سالم سازی جامعه و در نهایت قهرمان پروری گام بردارد و در این زمینه با درایت مسئولان شهری و کشوری می توان گام مؤثری برداشت و زیرساخت های ورود به سایر ورزش ها را فراهم کرد.