به گزارش ملت ایران، فارس به نقل از رویترز گزارشی را منتشر کرده و مدعی شده است که احتمال دارد صهیونیست ها پیش از تکمیل رآکتور آب سنگین اراک، آن را هدف حمله قرار دهند.

رویترز در گزارشی به احتمال حمله نظامی رژیم صهیونیستی به رآکتور اراک که قرار است سال آینده راه اندازی شود پرداخت و مدعی شد که اسرائیل که پیش از این نیز برخی رآکتورهای هسته ای این چنینی را در خاورمیانه بمب باران کرده است، ممکن است پیش از تکمیل این رآکتور همین اقدام را در خصوص آن نیز انجام دهد.

جدول زمانی آغاز به کار رآکتور آب سنگین اراک دقیقا از سوی غربی ها و اسرائیل تحت نظر بوده و کارشناسان غربی می گویند هرگونه حمله به این رآکتور باید پیش از عملیاتی شدن آن صورت پذیرد تا تشعشعات رادیواکتیو منطقه را فرانگیرند.

جمهوری اسلامی ایران تاکید کرده است که این رآکتور قرار است ایزوتوپ های دارویی تهیه کرده و در مصارف کشاورزی به کار گرفته شود اما کسانی که رویترز از آنها به عنوان تحلیلگر یاد کرده است، ادعا می کنند که این رآکتور می تواند برای تولید پلوتونیوم لازم جهت تولید بمب هسته ای نیز به کار گرفته شود.

«عاموس یادلین»، رئیس سابق اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی می گوید که حمله به یک نیروگاه در حال فعالیت همچون ایجاد یک «چرنوبیل» دیگر است. نیروگاه چرنوبیل شوروی سابق در سال ۱۹۸۶ دچار انفجار شد و تاثیرات آن تمام اروپا را فراگرفت. یادلین تاکید می کند کسی قصد انجام چنین کاری را ندارد. یادلین خود یکی از آن هشت خلبانی است که در سال ۱۹۸۱ به «رآکتور اسیراک» در عراق یورش بردند. این رآکتور هنوز تکمیل نشده بود که مورد حمله اسرائیل قرار گرفت تا عواقبی برای منطقه ایجاد نکند.

رژیم صهیونیستی همچنین در سال ۲۰۰۷ نیز به رآکتوری در سوریه حمله کرد که آمریکایی ها می گویند با کمک کره شمالی ساخته شده بود. سوریه این مطلب را تکذیب کرده است.

غربی ها مدعی هستند که رآکتور اراک می تواند مسیری دیگر را برای تولید سلاح هسته ای در اختیار ایران قرار دهد.

ایران هشدار داده است که رژیم صهیونیستی در صورت اقدام به هر گونه حمله نظامی به ایران، با تبعاتی سنگین مواجه خواهد شد.