منطقه مرکزی، سردار اسماعیل احمدی مقدم در صبحگاه مشترک یگان­ های نیروی انتظامی استان مرکزی که با حضور استاندار و جمعی از مسئولان نظامی و اجرایی استان برگزار شد گفت:نیروی انتظامی آمادگی آن را دارد تا در جریان انتخابات با هرگونه حاشیه برخورد کرده و با متخلفان براساس قانون رفتار کند.

وی با اشاره به حوادثسال ۱۳۸۸ تصریح کرد: با توجه به آمادگی نیروها و دستگاه­ های امنیتی در کشور مطمئنا مسائل پیش آمده در انتخابات سال ۸۸ تکرار نخواهد شد.

فرمانده نیروی انتظامی با مشابه دانستن حکومت جمهوری اسلامی با حکومت امام علی(ع) گفت: حکومت جمهوری اسلامی ایران مشابه حکومت امام علی(ع) است با این تفاوت که ملت ایران با عبرت­ هایی که از آن زمان گرفته است، صبورتر، مقاومت تر و وفادارتر است.

وی با اشاره به نقش مخرب رسانه­ های بیگانه در برابر ایران اظهارکرد: امروز رسانه­ های رنگارنگ استکبار به ایجاد انحرافات دینی و ضربه زدن به انقلاب مشغول هستند و دشمنان از آن سوی دنیا برای تحریم­ های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران تصمیم می­ گیرند تا بر ایران فشار بیاورند اما، آنها و متحدانشان در مقابل ایران زانو زده­ اند.

احمدی مقدم رمز موفقیت ایران را تمسک به ولایت فقیه دانست و گفت: پیامبراکرم(ص) در واقعه غدیرخم اشاره فرمودند اگر می­ خواهید گمراه نشوید به قرآن و ولایت فقیه ملازمت داشته باشید و این همان کلید موفقیت در جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه در کشورمان عده­ ای مشرک اعتقاد دارند که ولایت فقیه نباید بر ایران حکومت کند گفت: افرادی دیگری نیز هستند که می­ گویند ولایت فقیه باید در چارچوب قانون باشد و ولایت مطلقه معنا ندارد اما همین افراد وقتی به مشکل برمی­ خورند توقع دارند ولایت فقیه با حکم حکومتی مشکلشان را حل کند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به جریانات سوریه و منطقه اظهارکرد: آمریکا و متحدانش در منطقه چه در افغانستان و چه در عراق شکست خورده­ اند و می­ گویند برای ورود به جبهه­ نه چندان بزرگ سوریه توان کافی ندارند.

وی افزود: در منطقه کوچک غزه در فلسطین اشغالی همین نیروها در مقابل مومنان متوسل به ولایت فقیه شکست خورده­ اند و در سوریه نیز عاجز مانده­ اند و اذعان دارند جمهوری اسلامی ایران بازیگردان اصلی این جبهه در مقابل آنها است.

نظر فرمانده ناجا درباره تایید صلاحیت کاندیدا­ها
احمدی مقدم با اشاره به اعلام تایید صلاحیت کاندیدا­های انتخاباتی در کشور گفت: گام اول انتخابات برداشته شد و در اعلام کاندیدها همه سلایق و شخصیت­ های شناخته شده برای مردم، حضور دارند که این موجب حضور مردم و خلق حماسه سیاسی خواهد شد.

بسیج همه­ نیروها برای ایجاد امنیت در زمان انتخابات
وی با تاکید بر عدم دخالت نیروهای نظامی در انتخابات افزود: نیروی انتظامی در کنار سایر نیروهای نظامی در کشور حق دخالت به نفع افراد در انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهرها را ندارند و همه­ نیروی خود را برای ایجاد امنیت در زمان انتخابات بسیج می­ کند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به پیشرفت­ های نیروی انتظامی در استان مرکزی گفت: پیشرفت­ های خوبی در حوزه برقراری امنیت و مبارزه با جرائم خشن صورت گرفته است که موجب ارتقاء چهار و نیم نمره­ای استان شد اما با توجه به برخی کاستی­ ها نیازمند تقویت حوزه جاده­ای و پلیس ۱۱۰ در استان هستیم.