معصومه ابتکار، عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از روستای چهل چشمه بخش ارژن از توابع شهرستان شیراز در جمع خبرنگاران، به تلاش های دولت برای افزایش مشاغل خانگی در روستاها اشاره کرد و گفت: دولت از طرح هایی که در این زمینه موجب ایجاد اشتغال پایدار شود و معطوف به تامین نیازهای بازارهای داخلی و خارجی باشد، حمایت می کند.
وی افزود: در ارتباط با رونق مشاغل خانگی، موضوع بازاریابی، استفاده از تجارت الکترونیکی و آموزش آحاد جامعه به ویژه زنان کارآفرین بسیار حائز اهمیت است زیرا فعالان در این عرصه باید بتوانند با استفاده از اینترنت و فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT) به بازارهای داخلی خارجی دست یابند و این امر با جدیت در معاونت اموز زنان و خانواده ریاست جمهوری در حال پیگیری است.
ابتکار در بخش دیگری از مطالب خود، روند ایجاد مشاغل خانگی در روستاهای استان فارس را خوب توصیف کرد و گفت:
روستای چهل چشمه بخش دشت ارژن شهرستان شیراز در این حوزه به عنوان روستای نمونه اشتغالزایی بومی در کشور معرفی شده است زیرا اهالی این روستا با سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت دولت توانسته اند اشتغالزایی مناسبی انجام دهند و معضل بیکاری در این روستا حل شده است.
این مقام مسئول افزود: در این روستا بیکار وجود ندارد و روستاییانی هم که پیشتر برای اشتغال به شهر مهاجرت کرده بودند از نو به این روستا بازگشته و به کار اشتغال دارند.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در ادامه در جمع مردم روستای چهل چشمه بخش ارژن اظهار داشت: یکی از مهمترین هدف گذاری های دولت در سال جاری، بهبود وضعیت اقتصادی و معیشت مردم به ویژه روستاییان است.
ابتکار بیان کرد: آموزش به روستاییان که منطبق با علم روز باشد برای ایجاد اشتغال پایدار بسیار مهم است زیرا تحقق این امر علاوه بر افزایش کارآیی آنها، درآمد بیشتری برایشان در پی خواهد داشت.
وی ادامه داد: روستاها علاوه بر نقش ارزشمندی که در تولید مواد غذایی جامعه دارند در زمینه های مهم دیگری همچون حفظ فرهنگ، باورهای ملی و قومی و حفاظت از محیط زیست از جایگاه رفیعی برخوردارند.
روستای چهل چشمه از توابع بخش ارژن شهرستان شیراز با 285 خانوار در 35 کیلومتری غرب این شهر واقع شده است.