حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه نشست خبری ظهر امروز خود در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر ادعای یکی از شبکه‌های مجازی معاند مبنی بر ارتباط سخنگوی دستگاه قضا با جن‌گیر معروف (عباس غفاری) گفت: تا این لحظه من با هیچ جن‌گیری ارتباط نداشتم و حتی در خصوص این فرد نیز تا این لحظه وی را ندیدم و تنها زمانی که پرونده این فرد تشکیل شد اسمش را شنیدم.

وی با بیان اینکه به هیچ وجه به این‌طور مسائل اعتقاد نداشته‌ام به نقل خاطره‌ای از هیپنوتیزم خود توسط یکی از هم‌دستان قطب‌زاده در ماجرای کودتای اوایل انقلاب اشاره کرد و گفت: من از قبل انقلاب موضوع هیپنوتیزم را شنیده بودم و نسبت به این موضوع کنجکاو بودم تا زمانی که در ارتباط با کودتای قطب‌زاده، فردی به اسم دکتر ریاضی دستگیر شد و در زندان اوین بود. آن زمان این فرد مرتب به آقای لاجوردی که دادستان وقت بود و من نیز معاون وی بودم نامه می‌نوشت و مدعی بود که می‌تواند با استفاده از قدرتش جنگنده‌های عراقی را روی هوا نگه دارد و به قول خودش ماشین جنگی عراق را متوقف کند.

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: یک روز شهید لاجوردی من را خواست و به من گفت که این شخص نامه‌های بسیاری نوشته و شما این موضوع را بررسی کن. من به ایشان گفتم که این موضوع کاملا مسخره است ولی شهید لاجوردی از من خواست که با وجود غیرمعقول بودن این ادعا با وی صحبت کنم.

محسنی‌اژه‌ای اضافه کرد: وقتی من با این فرد ملاقات کردم او دوباره ادعاهای خودش را مطرح کرد و گفت: من می‌توانم کمک زیادی کنم و حتی ماشین جنگی عراق را متوقف کنم و آنقدر بر سر این موضوع اصرار داشت که من به وی گفتم که بیایید یک کار ساده‌تر انجام دهید، اینکه به جای متوقف کردن هواپیماهای عراقی در هوا، در این زندان را باز کنید و بیرون بروید و من به شما قول می‌دهم که اگر توانستید این کار را بکنید ما هیچ کاری با شما نداریم. ولی او در جواب به من گفتم که من مجاز نیستم از قدرتم برای مصارف شخصی‌ام استفاده کنم.

وی اشاره به چرایی ارتباط‌گیری طیف قطب‌زاده با این فرد گفت: در تحقیقات تکمیلی مشخص شد آقای قطب‌زاده و تیم‌شان با هدف ارتباط با روح برخی افراد با این فرد مرتبط شده بودند لذا من با توجه به پاسخ این فرد گفتم شما اگر مدعی تاثیر روش‌تان و ادعای خودتان مبنی بر هیپنوتیزم هستید حداقل کاری کنید تا من به خواب هیپنوتیزمی بروم. در آن لحظه علاوه بر من و این فرد دو نفر دیگر نیز در اتاق حضور داشتند و این فرد شروع کرد به ورد خواندن ولی هرچه بیشتر ورد خواند هیچ اتفاقی نیفتاد لذا آن زمان بود که من واضحا متوجه شدم که این ادعاها کاملا غیرمعقول و غیرمنطقی است.

سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به ظهور عرفان‌های جدید نیز گفت: متاسفانه در سال‌های اخیر یک جریان نوظهوری پیدا شده که اسم خودش را هم عرفان گذاشته است و به بهانه‌های مختلف مردم را سرکیسه می‌کنند و باعث از هم پاشیده شدن خانواده‌های بسیاری شده و حتی تعداد شکات آنها و موارد اتهامی به اندازه‌ای است که پرونده این افراد در حد فساد فی‌الارض مطرح شده است ولی چون هنوز حکم قطعی برای این افراد صادر نشده نمی‌توانم جزئیات پرونده را اعلام کنم.

اژه‌ای افزود: تعجب بیشتر من از افرادی است که گول این فریب‌کاران را می‌خورند و به این فریبکاران اجازه می‌دهند تا در ابتدا تحت عنوان درمان روحی با آنها مرتبط شوند و پس از آن چه بلاهایی که بر سر آنها و خانواده‌هایشان نمی‌آورند. حتی من از بازپرسان این پرونده نیز شنیدم که فیلم‌هایی از این افراد وجود دارد که بسیار شرم‌آور است.

وی در پایان تصریح کرد: لذا با توجه به این موضوع باید مجددا تاکید کنم که تا این لحظه حتی آقای غفاری را ندیدم و هیچ ارتباطی با هیچ جن‌گیری نداشته‌ام.