در پی اظهارات اخیر رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص اوضاع امنیتی پاریس، رئیس‌جمهور فرانسه طی اظهاراتی خطاب به همتای آمریکایی خود اعلام کرد که هیچکس نمی‌تواند مانع سفر مردم دنیا به این شهر شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «فرانسوآ اولاند» روز شنبه در پاسخی مستقیم خطاب به «دونالد ترامپ» اعلام کرد: «جهان پاریس را دوست دارد و هیچکس نمی‌تواند مانع سفر مردم دنیا به این شهر شود.»

وی افزود: «فرانسه از پذیرش مردم سراسر جهان که به تاریخ و فرهنگ پاریس وفادارند، به خود مفتخر است.»

براساس این گزارش، دونالد ترامپ اواخر ماه فوریه گذشته در نشست سالیانه محافظه‌کاران آمریکایی اقدام به ایراد سخنرانی کرد و با اشاره به حملات تروریستی ماه‌های گذشته فرانسه سخنانش را بر پایتخت فرانسه معطوف کرد و گفت: «من دوست بسیار نزدیکی دارم که عاشق شهر نور (پاریس) است و سالها هر تابستان به همراه همسر و خانواده‌اش به پاریس سفر می‌کرد. برای مدت طولانی او را ندیدم، وقتی دوباره او را دیدم از او پرسیدم «جیم» کی به پارس سفر می‌کنی؟ و او پاسخ داد: «دیگر به آنجا نمی‌روم؛ پاریس دیگر پاریس نیست...او هرگز فرصت رفتن به پاریس را از دست نمی‌داد اما دیگر قصد رفتن به این شهر را ندارد.»

فرانسوآ اولاند رئیس‌جمهور فرانسه نیز یکروز بعد از اظهارات همتای آمریکایی‌اش در جریان بازدید از مرکز تفریحی و رفاهی «دیزنی‌ لند پاریس» بدون اشاره مستقیم به نام «دونالد ترامپ» از قصد خود برای ارسال بلیط دیزنی‌لند پاریس به «یک آمریکایی» خبر داد تا به او بفهماند که فرانسه چیست.

اولاند در اظهاراتش بدون اشاره مستقیم به نام همتای آمریکایی خود اعلام کرد: «جهان باید این پیام را دریافت کند که فرانسه دوست‌داشتنی است و آمریکایی‌ها یا بهتر بگویم اغلب آمریکایی و مردم سراسر جهان آن را دوست دارند. من قصد دارم یک بلیط دیزنی‌لند پاریس را برای یکی از آمریکایی‌ها بفرستم تا به این مرکز تفریحی بیاید و متوجه شود که فرانسه چیست.»