علاءالدین بروجردی در حاشیه جلسه اقتصاد مقاومتی استان در جمع خبرنگاران، برجام را یک صحنه کارزار سیاسی بین المللی برای ایران اسلامی دانست و با اشاره به اینکه این مهم نهایتا منجر به توافقات شد و خیلی از گره ها بعد از آن باز شد، اظهار کرد: پس از برجام موانع مربوط به صادرات نفت و تحریم هایی که به ملت ایران تحمیل شده بود باز شد و خوشبختانه امروز شاهدیم که میزان تولید نفت به قبل از تحریم ها برگشته است .

وی اضافه کرد: امروز میزان تولید نفت در کشور به دو میلیون و چهارصد هزار بشکه رسیده است .

بروجردی بیان کرد: پیش از برجام برای حضور کشتی های ایرانی در نقاط مختلف دنیا با محدودیت هایی مواجه بودیم و حتی این حق را نداشتیم از پرچم کشورمان در کشتی ها استفاده کنیم و از پرچم های دیگر استفاده می کردیم .

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس ادامه داد: پیش از برجام هواپیماهای کشور در دیگر کشورها نمی توانستند سوخت گیری کنند و حتی امکان مبادله پول از طریق سیستم بانکی وجود نداشت .

بروجردی با بیان اینکه باتوجه به موضع‌گیری اتحادیه اروپا اگر دولت جدید آقای ترامپ بخواهد برجام را بر هم بزند ما مخالفیم و قطعا این موضوع مهمی خواهد بود و عملا آمریکا را در میان هفت کشوری که امضاءکننده برجام هستند در انزوا قرار می‌دهد گفت: آمریکایی‌ها با توجه به اینکه برجام از پشتوانه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برخوردار است ناگزیرند تبعیت کند و چنانچه بخواهد بازی را بر هم بزند طبیعتا قبل از همه به خودشان ضرر خواهد رسید .

بروجردی در ادامه با اشاره به اینکه لرستان یکی از سه استان انتخاب شده برای اقتصاد مقاومتی است و وزیر کشور هم در این راستا مسوولیت دارد اما امروز متاسفانه به خاطر حادثه پاساژ پلاسکو در تهران مجبور به برگشت شدند، افزود: جلسه اقتصاد مقاومتی با حضور معاون وزیر کشور در امور اقتصادی برگزار و کلیه پروژه های مشکل دار بررسی شد که چهار پروژه به بروجرد و مابقی مربوط به سایر شهرهای استان بود .

وی گفت: روش خیلی مناسبی است که این جلسات با حضور مسوولین اجرایی استان، بانک‌ها، ارگان‌های نظارتی به ریاست استاندار لرستان گره ‌های موجود که ضرورت ایجاد اشتغال است باز می شود .

بروجردی گفت: امروز نیز پروژه های متعددی مطرح و توافقات خوبی حاصل شد که با ادامه این روند در آینده شاهد برداشت گام های بهتری در راستای کاهش نرخ بیکاری خواهیم بود .

وی اضافه کرد: در این جلسه بر استفاده از ظرفیت سرمایه خارجی تاکید شد که البته در بعضی از پروژه های استان سرمایه‌گذار خارجی ورود پیدا کرده‌اند و با توجه به اینکه در شرایط فعلی موانع تحریم برطرف شده باید از سرمایه خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور استفاده کنیم تا به موفقیت های بیشتری برسیم.