رئیس پلیس قضایی فدرال در بروکسل امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که نیروهای پلیس این کشور در دوسال گذشته مانع از عملی شدن دستکم 6 حمله تروریستی شده‌اند.

اریک جاکوبس به روزنامه لا درنیر هور گفت: در دو سال گذشته از نوامبر 2014 ما از وقوع دستکم 6 حمله تروریستی ممانعت کرده‌ایم. این کار با همکاری نزدیک نیروهای اطلاعاتی انجام شد.

یکی از مقامات پلیس فدرال اعلام کرد که پلیس این کشور روزانه 600 مورد اطلاعات درمورد تروریستهای احتمالی دریافت می‌کنند.

سطح هشدار تروریستی بلژیک پس از حملات بمبگذاری به فرودگاه بروکسل که منجر به کشته شدن 32 تن و زخمی شدن بیش از 300 نفر در ماه مارس گذشته شد همچنان در وضعیت بالایی قرار دارد.

در 16 آذر نیروهای امنیتی بلژیک با تفتیش از چند خانه مسکونی هشت نفر را به اتهام حمایت از گروه تروریستی داعش بازداشت کرده و تحت بازجویی قرار دادند. مقامهای قضایی بلژیک با انتشار بیانیه ای اعلام کردند: افراد بازداشت شدن مظنون به دخالت داشتن در اجیر کردن افراد برای سفر به سوریه و حمایت مالی از داعش هستند.

در تازه‌ترین مورد نیز سخنگوی دادستان کل بلژیک اعلام کرد که نیروهای امنیتی 10 نوجوان را که قصد انجام حملات تروریستی در جشن‌های کریسمس را داشتند، بازداشت کرده‌اند. این نوجوانان دستورالعمل هایی را به صورت آنلاین در خصوص نحوه کشتن یک فرد و ساختن بمب دریافت کرده بودند.

سخنگوی دادستان بلژیک افزود: این نوجوانان از سوی گروه های تروریستی اجیر شده بودند تا برای انجام اقدامات تروریستی آماده شوند.