وزیر امور خارجه آمریکا هشدار داد: روسیه با تلاش برای تصرف شهر حلب به پایان جنگ داخلی سوریه هیچ کمکی نخواهد کرد و بیش از پیش مخالفان سوری را افراطی می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری ایندین اکسپرس، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا همزمان با نشست مقامات آمریکا، روسیه و همسایگان سوریه در ژنو که به دنبال راه‌هایی برای احیای یک آتش‌بس در این جنگ داخلی هستند، گفت: حملات هوایی روسیه به مناطق تحت کنترل مخالفان سوری یک اشتباه است.

وی افزود: هر بمبی که توسط روسیه و دولت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه انداخته می‌شود، افراد بیشتری را افراطی می‌کند. اگر روسیه و اسد موفق به پس گرفتن حلب شوند، پویایی اساسی این جنگ تغییری نمی‌کند.

کری ادامه داد: اگر سازش سیاسی نداشته باشید، صلح هم ندارید و در نتیجه روسیه باید بداند که این اقدامتش نه تنها اوضاع را بهتر نمی‌کند بلکه همه چیز را وخیم‌تر می‌سازد. ما روی میز فرصتی را در اختیار روسیه قرار دادیم تا تصمیم متفاوتی را اتخاذ کنند.

وی گفت: اگر روسیه بمباران‌های خود را متوقف کند و به اسد دستور دهد تا حملاتش را متوقف سازد آنگاه قدرت‌های بین‌المللی می‌تواند با میانه روها در راستای انزوای تروریست‌ها و افراط گرایان همکاری کنند.