محمدجواد وزیر خارجه ایران که در باکو به سر می‌برد در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما درباره بد عهدی آمریکایی‌ها گفت: به هر حال اجرای برجام یک وظیفه‌ای است که کشورهایی که برجام را پذیرفته‌اند اجرای آن را نیز تعهد کرده‌اند و ما هم به جدیت اجرای برجام را دنبال می‌کنیم.

وزیر خارجه کشورمان در ادامه افزود: آمریکایی‌ها در سال انتخاباتی‌شان به سر می‌برند و بیشتر مایلند روشی را انتخاب کنند تا در انتخابات برایشان منافع داشته باشد، اشتباه می‌کنند به خاطر اینکه در واقع آنچه که از دست داده‌اند تاکنون در تشدید بی‌ اعتمادی مردم ایران به دلیل بدعهدی آمریکا بسیار بیشتر از آن است که می‌توانند به دست بیاورند.

ظریف همچنین گفت: جمهوری اسلامی نشان داده که با جدیت مذاکره کرده، بر حقوق مردم در مذاکرات پافشاری کرده و به دنیا هم نشان داده که ایران کشوری است که به دنبال مذاکره و گفتگو و رسیدن به راه حل است. اگر آمریکایی‌ها با رفتارشان جز این را به دنیا نشان بدهند کسیکه در این قاعده ضرر خواهد کرد حتما طرف آمریکایی خواهد بود، و به حمدلله جمهوری اسلامی دستش باز است و امکانات مختلفی را تحت دستوراتی که رهبر معظم انقلاب در زمان مذاکره فرمودند، پیش‌بینی کرده تا از هیچ جهتی ضرر نکند.