محمد جواد لاریجانی معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه در مراسم گرامیداشت سی و پنجمین سالگرد فاجعه هفتم تیر که در مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار شد گفت: شهدای هفتم تیر تمام عمر خود را وقف انقلاب و دستاوردهای آن کردند. این شهدا سهم عظیمی را در شکل‌گیری انقلاب اسلامی داشتند.

معاون امور بین‌الملل قوه‌قضائیه افزود: شهید بهشتی معتقد بود که بر خلاف دیدگاه‌های غربی‌ها و کسانی که در کشور بودند اما مثل غربی‌ها فکر می‌کردند، این شرایط وجود دارد که اسلام برای شکل‌گیری یک نظام حکومتی به کار گرفته شود.

معاون امور بین‌الملل قوه‌قضائیه مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 اشاره کرد و گفت: در این مذاکرات به دنبال این بودیم که به دنیا اثبات کنیم که کشورهای غربی درباره فعالیت‌های هسته‌ای ما دروغ می‌گویند، اما امروز که بحث مذاکرات به پایان رسیده، شاهدیم که کشورهای معاند دشمنی خود را با ما ادامه می‌دهند و هدف آنها از این کار کاهش توانمندی ایران است.

لاریجانی تاکید کرد: انقلاب اسلامی دشمنانی واقعی دارد و این یک توهم نیست. ما نگران این نیستیم که دشمن داریم چراکه ما در دنیا صاحب سخنیم و این حرف و سخن ما منافع کشورهای سلطه‌گر را نیز به خطر انداخته و طبیعی است که آنها با ما دشمنی کنند.

وی افزود: ما نباید از مکر و کیّد دشمنان غافل شویم بلکه باید آن را بشناسیم و با آن مقابله کنیم و این همان بصیرت سیاسی است که از سوی مقام معظم رهبری تاکید می‌شود.

وی در پایان به پوپولیسم اشاره کرد و گفت: پوپولیسم یا عوام‌فریبی گونه‌های متفاوتی دارد و آن کسی که می‌گوید 250 هزار تومان یارانه می‌دهد، پوپولیسم است، آن کسی هم که می‌گوید مردم هر جور که می‌خواهند لباس بپوشند نیز نوع دیگری از پوپولیسم است.