"دونالد ترامپ" موفق شده برای اولین بار در آمار انتخابات آمریکا از رقیب اصلی خود، "هیلاری کلینتون"، پیشی بگیرد.
وبسایت آمارگیری "ریل کلیر پالتیکس" با استفاده از میانگین پاسخ شهروندان آمریکایی در خصوص رای آن ها در انتخابات، به این نتیجه دست یافته است. این وبسایت در آخرین بروزرسانی خود نشان داده ترامپ به میزان 0.2 درصد محبوب تر از کلینتون است.
در حالی که این اختلاف بسیار کم است، می توان آن را نشانه ای از افزایش طرفداران ترامپ در آمریکا دانست. شاید بر اساس این اطلاعات بتوان گفت افرادی که نگران پیروزی ترامپ در انتخابات بوده‌اند، اکنون باید کمی نگران شوند.
ترامپ در گذشته هم چندین بار فاصله خود را در زمینه محبوبیت با کلینتون کاهش داده بود؛ اما این اولین بار است که وی موفق از کلینتون پیشی بگیرد.
یکی از دلایل نگران نبودن مخالفان ترامپ در خصوص افزایش محبوبیت وی، نامعتبر بودن آمارهای انتخاباتی است. هنوز شش ماه تا تاریخ انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده است و در این مدت زمان افراد بسیاری ممکن است نظر خود را در خصوص کاندیدای مورد نظرشان تغییر دهند.
بسیاری از موسسات آماری در ایالت هایی که ممکن است در ماه های آینده رای خود را تغییر دهند، به آمارگیری پرداخته اند. بر اساس نتیجه های فعلی، هیچ یک از کاندیدا در حال حاضر در ایالت ها برتری ندارند و این خود می تواند موضوعی برای نگرانی مخالفان ترامپ محسوب شود.