به گزارش  سایت پاناروما الشرق الاوسط، سیمور هرش از نقش هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق و نامزد کنونی حزب دموکرات برای ریاست جمهوری آمریکا در انتقال سلاح های شیمیایی از لیبی به سوریه برای صحنه سازی گلوله باران شیمیایی و متهم کردن نظام سوریه در این زمینه با حمایت سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا "سیا" خبر داد.

سیمور هرش تاکید کرد که آمریکا اقدام به حمله شیمیایی در سوریه کرد تا مسئولیت آن را به گردن دمشق بیندازد و این کار در راستای تهیه مقدمات برای حمله نظامی به این کشور صورت گرفت.

هرش گفت: گزارش سازمان اطلاعاتی انگلیس تاکید می کند که حمله با گاز سارین توسط نیروهای ارتش سوریه انجام نشد.

وی افزود: آمریکا با عربستان و قطر و ترکیه توافقنامه ای امضا کرد که براساس آن ، تامین منابع و حمایت مالی با این کشور باشد و سازمانهای اطلاعاتی آمریکا و انگلیس سلاح شیمیایی را از زرادخانه لیبی به سوریه منتقل کنند.

در همین راستا، هرش به دست داشتن هیلاری کلینتون در انتقال این سلاح ها از لیبی در آن زمان به سوریه اشاره و فاش کرد: کریستوفر استیونز سفیر آمریکا در طرابلس لیبی که در حمله به کنسولگری این کشور در شهر بنغازی کشته شد، از انتقال این سلاح های شیمیایی لیبی آگاه داشت و با مسئولان سازمان سیا و شرکت باربری که سلاح ها را منتقل کرد، ملاقات کرد.

هرش تصریح کرد: تماس استیونز با کلینتون به عنوان رئیس خودش درباره این امر طبیعی است.

این روزنامه نگار همچنین فاش کرد که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا خواست تا سوریه را غرق در تروریست کند تا بتواند از آنها برای اجرای نقشه اش علیه این کشور استفاده کند.

وی تاکید کرد دولت آمریکا کاری درقبال حمایت عربستان از تروریست ها انجام نمی دهد؛ به گونه ای که گروه تروریستی جبهه النصره سلاح های مدرن دریافت می کند و ترکیه نقشی دوپهلو ایفا می کند چرا که از یک سو پناهگاه در اختیار گروه تروریستی داعش قرار می دهد و از سوی دیگر مرزهای خود به روی تروریست ها را برای ویرانی و کشتار در سوریه باز می‌گذارد.