حمیدرضا برادران شرکا روز چهارشنبه در جمع اساتید دانشگاه تربت حیدریه با بیان اینکه دولت در خصوص تعامل با جهان وظیفه اش را انجام داد، افزود: در نقطه ای قرار داریم که برای حضور درعرصه بین المللی، شرایط لازم فراهم شده اما هنوز شرایط کافی مهیا نیست.
وی اظهار کرد: بر همین اساس شرایط منطقی حکم می کند از وضعیت به وجود آمده به نحو مطلوب استفاده کنیم.
شرکا در بخش دیگری لازمه دمکراسی را تحقق مشارکت حداکثری در انتخابات عنوان کرد و گفت: مردم در دور نخست انتخابات مشارکت پرشوری از خود به نمایش گذاشتند و شایسته است در دور دوم نیز کار ناتمام خود را با انتخاب فرد اصلح تمام کنند.
وی گفت: در تربت حیدریه امکانات و پتانسیل های خوبی وجود دارد که متاسفانه هنوز از قوه به فعل درنیامده و در درجه نخست زعفران این منطقه است که متاسفانه گمنام مانده و نماینده مردم در مجلس می تواند در این خصوص موثر عمل کند.
مدیر گروه پژوهشی برنامه و بودجه و مدیر گروه پژوهشی اقتصاد کلان مرکز تحقیقات راهبردی گفت: مجلس دارای قابلیت های زیادی است که اگر نماینده توانمند و متخصص در این صحنه حضور پیدا کند، قادر خواهد بود توانمندی های منطقه خود را تعریف و برای معرفی آنها راهکارهای قانونی وضع کند.
حوزه انتخابیه تربت حیدریه، زاوه و مه ولات دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است که در مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس دو نامزد بر سر تصاحب آن رقابت می کنند.
مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، جمعه 10 اردیبهشت ماه برگزار می شود.