سعید جلیلی روز گذشته با حضور در مراسم یادواره شهدای دانشجوی شهرستان میبد با اشاره سخنان حسن روحانی در سمنان به نوعی به انتقاد از این سخنان پرداخت.

به گزارش فرارو روحانی روز گذشته در سمنان با انتقاد شدید از منتقدان برجام گفت: «برخی فکر می‌کنند 30 سال از برجام گذشته، کافی است ببینید در این سه ماه چه گشایش های فراوانی ایجاد شده است.»

روحانی گفت: «برخی می خواهند القا کنند که ایرانی ها در این مذاکرات پیروز نیستند و آمریکایی ها پیروز هستند، "کجا رفت غیرت و تعصب دینی"، چرا نمی خواهید در برابر عظمت ملت ایران که یک موفقیت بزرگ تاریخی بدست آورده است، سرفرود بیاورید.»

در همین حال "غیرت دینی" نیز یکی از محورهای سخنرانی سعید جلیلی در میبد بود که به نظر می رسد در واکنش به سخنان حسن روحانی مطرح شده باشد.

گزیده سخنان جلیلی به نقل از رجانیوز به این شرح است:

*غیرت دینی منبع اقتدار و تولید عزت و امنیت برای کشور است. با غیرت دینی خرمشهر آزاد شد ، علیرغم تحریم ها ماهواره به فضا پرتاب شد و پیشرفت های هسته ای حاصل شد.

*شهدای هسته ای نمونه های بارز غیرت دینی بودند.

*با غیرت دینی حماسه ی والفجرها خلق میشد، با غیرت دینی کربلای یک خلق میشد که دشمن نه تنها پیشنهاد کربلای دو و سه نمیداد بلکه نگران حماسه هایی چون کربلای پنج بود.

*امروز با غیرت دینی است که از حرم اهل بیت و حریم امنیت یک ملت با افتخار دفاع میشود.

*با غیرت دینی است که میتوان حماسه های دفاع مقدس را در سایه صحنه های اقتصادی و علمی و فناوری هم رقم زد.
ادامه:

*غیرت دینی همان تفکر بسیجی است که امام ما فرمود اگر فضای دلنشین تفکر بسیجی بر کشور حاکم شود چشم طمع جهانخواران از کشور قطع خواهد شد.

*جای تعجب است کسانی که دستاوردهای حاصل از غیرت دینی یک ملت را تجربه کرده اند آنگاه قدرت و توانایی های ملت ایران را در خلقت حماسه های بزرگ انکار میکنند و توانایی ملت را در ساخت آبگوشت بزباش معرفی میکنند!

*توانایی های حماسه بزرگ ملت را در دفاع مقدس و هماوردی های بزرگ منطقه یا در علم و فناوری دیده اند اما صحبت از واردات مدیر برای کشور میکنند.

*در برابر دشمن که از تفکر دینی و غیرت یک ملت میترسد، در برابر کسانی که به مفاهیمی چون دین و غیرت آلرژی و حساسیت دارند تاکید رییس جمهور محترم بر غیرت دینی جای خوشحالی دارد.

*فریاد کجاست غیرت دینی، یعنی بدانیم کلید گمشده موفقیت یک ملت تکیه بر غیرت دینی است.