برخی از اهم مطالب مطرح شده در خطبه های نمازجمعه مشهد مقدس در حرم منور رضوی امروز توسط آیت الله سید احمد علم الهدی نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در خراسان رضوی عبارتست از :
اولین حرکت در جهت اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی، پرداختن به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی است، خوشبختانه آقای رئیس جمهور در اولین روز کاری سال جدید حرکت خوبی در این راستا انجام داد و با تشکیل شورای فضای مجازی، همه فعالیت های این عرصه را متوجه این شورا کردند.

تنها یک نرم افزار "تلگرام" بر حسب آنچه مدیرش اعلام کرده، 22 میلیون مخاطب ایرانی دارد، نرم افزاری که با کانال های خود به راحتی زمینه توهین به پیامبر(ص) و اسلام را فراهم کرده و در انتخابات زمینه انواع توهین ها به شخصبت های دینی را بوجود آورد.

ممانعت از مردم برای استفاده از شبکه های اجتماعی همچون تلگرام و اینستاگرام ، مثل آن است که بگوییم در خیابان راه نروید، آنچه که باید زمینه عدم استفاده مردم را فراهم کند، تولید نرم افزارهای بومی است.

این آقای وزیر ارتباطات بگوید، این فیلترینگ هوشمند چقدر توانسته چنینی مشکلاتی را حل کند؟ چرا در انتخابات چهره های قدسی نظام مورد نابه کارترین توهین ها قرار بگیرند و هیچ کس نتواند کاری بکند چون مدیریت آن دست دشمن بود.

اغلب فارغ التحصیلان ما در حوزه های فناوری در استخدام فیسبوک ، گوگل و مایکروسافت در می‌آیند و از آنها استفاده می شود و ما به سراغ نرم افزارهای غربی برویم در حالی که چنین نیروهایی در اختیار ماست.

بایستی حداکثر استفاده را از فناوری های داخلی داشته باشیم تا خودکفا شویم و جاده دشمن بسته شود. اگر به چنین روزی برسیم، با یک فتوای مرجعیت، هیچ کس طرف نرم افزارهای خارجی نخواهد رفت.

هرچه از فرمایش امام راحل نسبت به گرگ بودن آمریکا می گذرد، درندگی آن به مردم ما بیشتر ثابت می شود.

دو سال مذاکره کردند و به برجام رسیدند، با کمال وقاهت و درندگی و حیوانی نه تنها به برجام متعهد نیستند و خیانت می کنند بلکه شدیدترین تحریم ها و طرح های ضد ایرانی را تصویب می کنند.

حالا در اینجا یک عده بیایند و بگویند الآن عصر مذاکره است، عصر موشکی نیست؛ اگر کسی این حرف را از روی علم و عمد بزند، حتماً‌ خیانت گر نسبت به انقلاب و نظام هست و اگر این حرف را از روی جهل بزند، این یک جهل خطرناک است که مصداق کامل «غاسق اذا وقب» در قرآن است که به پیغمبر فرمان می‌دهد از «غاسق اذا وقب» به خدا پناه ببر.