«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در جمع روسای مناطق و محله‌های مختلف در آنکارا گفت: ما به اصلاحات در کشور و پیشرفت تا ساختن ترکیه‌ای قدرتمند، ادامه می‌دهیم.

وی افزود: کسانی که می‌خواهند اردوغان استعفا کند، بهتر است ترکیه پیش از سال 2002 را به خاطر آورند. برخی می‌گویند که اگر اردوغان کنار برود، اوضاع کشور بهتر می‌شود اما این کلام درست نیست زیرا ترکیه تا پیش از سال 2002، صحنه تروریسم و جنایت بود. مسئله، شخص اردوغان نیست، بلکه مسئله استقلال ترکیه است. ملت ترکیه نمی‌‌خواهد تحت قیمومیت خارجی‌ها باشد.

رئیس‌جمهور ترکیه سپس به انفجار اخیر در آنکارا اشاره کرد و برای کشته‌ها رحمت و برای زخمی‌ها شفای عاجل آرزو کرد و گفت: منطقه شاهد تحولات خطرناک و بزرگی است اما ما مصمم هستیم که به اهداف خود تا سال 2023 برسیم.

اردوغان تاکید کرد: پ‌ک‌ک و سازمانهای تروریستی دیگر، صرفا بازیچه‌های دست کشورهای استعمارگرند که در سوریه و عراق بازیگری می‌کنند.

وی تاکید کرد: ما با توقیف سلاح‌هایی از پ‌ک‌ک متوجه شدیم که این سلاح‌ها روسی یا آمریکایی و غربی هستند. سوال اینجاست که این سلاح‌ها چگونه به دست این تروریست‌ها رسیده است؟ کشورهای اروپایی از پ‌ک‌ک حمایت می‌کنند. این کشورها از یک سو به پ‌ک‌ک اجازه می‌دهند که آزادانه فعالیت کند و از سوی دیگر برای این حملات تروریستی به ما تسلیت می‌گویند.