در ماه های اخیر شاید به همان میزان که بحث از صف آرائی اصلاح طلبان و اصولگرایان در رقابت برای انتخابات مجلس شورای اسلامی مطرح بوده و صدر جدول را به خود اختصاص داده است، از فضای سیاسی حاکم بر خبرگان رهبری غفلت شده است.

صف آرائی صحنه انتخابات مجلس شورای اسلامی شاید دور از ذهن نباشد چرا که محلی برای قدرت نمائی احزاب سیاسی در سطح کشور است تا میزان قدرت خود در بهارستان را به واسطه اعتماد مردم به رخ همگان بکشند اما تعمیم چنین فضائی به انتخابات مجلس خبرگان رهبری با چنین فضای فکری و علمی در طول حیات مجلس خبرگان رهبری بی سابقه بوده و بر ضرورت حضور در این حکایت می کند. مردم باید با بصیرت و آگاهی کامل، سرنوشتی روشن و سفید را برای آینده این مجلس رقم بزنند.

حساسیت های انتخاب برای مجلس خبرگان

در مورد حساسیت های این مجلس و نقش کلیدی آن در ساختار سیاسی جمهوری اسلامی ایران کمترین تردید وجود ندارد، کافی است به بحث های سیاسی اخیر در رسانه ها و مباحث شکل گرفته در مورد مسائلی چون شورائی شدن رهبری و یا نظارت بر رهبری بازگردیم تا دریابیم کیفیت مباحث و چالش های میان موافقان و مخالفان موضوعات یاد شده مهم ترین سرفصل های حیات سیاسی جمهوری اسلامی ایران را نشانه رفته است.

از این رو باید بدانیم این مجلس متشکل از فقهای واجد شرایط بوده که بر اساس اصل 107 قانون اساسی، مسئولیت تعیین و نظارت بر ولی فقیه را دارد. اعضای مجلس خبرگان با رای مستقیم مردم انتخاب شده و چیزی در حدود یک دهه آینده جمهوری اسلامی ایران را رقم خواهند زد.

پس بدانید تمامی هر 88 منتخب این مجلس که با رای مردم روی کار خواهند آمد در سرنوشت کشور اثرگذار خواهند بود که همین امر بر ضرورت انتخاب اصلح و اگاه در چنین شرایط راهبردی می افزاید.

خبرگان برای کشور سرنوشت ساز هستند/ نفوذ را باید از دشمن گرفت

انتخابات در ایران اسلامی نقطه اتصال جمهوریت و اسلامیت ایران است

نامزد پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در سیستان و بلوچستان به خبرنگار مهر گفت: موضوع تائید صلاحیت ها موجب رفع مسئولیت مردم از حضور در انتخابات نمی شود، افرادی که معرفی شده اند همه اشخاص صالحی هستند و مردم باید از بین آنها بهترین فرد را انتخاب کنند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدحسین بیاتی افزود: برگزاری انتخابات در ایران اسلامی نقطه اتصال جمهوریت و اسلامیت ایران است که در آن مردم از انتخابات شورا تا انتخاب رهبر کشور به طور مستقیم و غیرمستقیم دخالت دارند، پس باید بر این دوره حساس بود و آگاهانه با انتخاب خود آینده ایران را به بهترین شکل رقم بزنیم.

وی با اشاره به فضای سیاسی حاکم در سیستان و بلوچستان تاکید کرد: مردمان همدل و همراه این دیار از همین الان همسو با نسیم تغییر در حال حرکت هستند و در هفت اسفند آینده ای زیبا را برای ایران اسلامی رقم خواهند شد.

به گفته رئیس دانشگاه عدالت کشور وظیفه مجلس خبرگان رهبری در قانون اساسی در هر دو بُعد تعیین رهبر و نظارت بر رهبری مشخص شده است اما برخی افراد به دلیل کژتابی، مساله نظارت بر عملکرد رهبری را مطرح می کنند اما باید توجه کرد که مجلس خبرگان رهبری بر استمرار شرایط رهبری نه بر عملکرد ایشان نظارت می کند.

نامزد خبرگان رهبری در سیستان و بلوچستان بیان کرد: دامن زدن به این گونه موضوعات بهانه را به دست دشمنان می دهد، در مجموع عملکرد مجلس خبرگان رهبری در این دو بعد است و نیاز به تغییر خاصی در این رابطه وجود ندارد.

وی تاکید کرد: باید رفتارها به گونه ای باشد که با انتخاب اصلح آینده رو به توسعه و محکم برای جمهوری اسلامی ایران رقم بخورد.

خبرگان برای کشور سرنوشت ساز هستند/ نفوذ را باید از دشمن گرفت

نمایندگان خبرگان رهبری حافظان ولایت فقیه هستند

دیگر نامزد مجلس خبرگان رهبری نیز در گفتگو با خبرنگار مهر تاکید کرد که نمایندگان خبرگان رهبری حافظان ولایت فقیه هستند و مردم باید آگاهانه اصلح را انتخاب کنند.

مولوی نذیر احمد سلامی تاکید کرد: مجلس خبرگان رهبری یکی از مهم‌ترین نهادها و ارگان‌های نظام است که در مهار کردن جریان‌های انحرافی و تحکیم پایه‌های نظام می تواند نقش مؤثر و مفیدی داشته باشد.

مدرس حوزه های علمیه اهل سنت با اشاره به اهمیت تقویت مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: اگر در انقلاب اسلامی ایران یک رهبر مقتدر وجود نداشت ممکن بود که نظام بار دیگر توسط استکبار مورد تصاحب و مصادره قرار گیرد همانگونه که برای سایر انقلاب های منطقه این اتفاق رخ داد زیرا رهبری واحد نداشتند و دشمنان واستکبار جهانی این انقلاب ها را به نفع خودشان مصادره کردند.

وی گفت: پس مردم باید آگاهانه نمایندگانی را انتخابات کنند که در راستای تقویت نظام اسلامی که مورد تاکید رهبری معظم انقلاب نیز هست، قدم بردارند.

مولوی سلامی گفت: رهبری معظم انقلاب بارها با درایت و تدبیرهای حکیمانه‌ خودشان جریانات انحرافی را مهار کردند و به استکبار هشدار دادند که اگر دست به چنین جریاناتی بزند هرگز موفق نمی‌شود.

وی افزود: در این دوره از انتخابات نیز رهبری از مدت های پیش درباره طرح نفوذ دشمن و برخی اقدام های فرا مرزی هشدارهایی را دادند و در این زمینه مردم را به بصیرت و آگاهی در برابر این توطئه ها دعوت کردند.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان به جدا بودن مجلس خبرگان از جریان های سیاسی اشاره کرد و گفت: مجلس خبرگان رهبری به دور از هر گونه گرایش سیاسی و جناحی عمل می کند و به نفع ملت و مملکت و حفظ ابروی نظام می اندیشد.

خبرگان برای کشور سرنوشت ساز هستند/ نفوذ را باید از دشمن گرفت

مجلس خبرگان محل گفت و گو در ارتباط با صیانت از جایگاه رهبری است

دیگر نامزد مجلس خبرگان در سیستان و بلوچستان نیز در گفتگو با مهر تاکید کرد: اگر در مجلس خبرگان رهبری افراد شایسته ورود پیدا کنند آسیبی به نظام وارد نمی شود و باید مردم در انتخاب خود نهایت دقت را داشته باشند.

آیت الله عباسعلی سلیمانی افزود: افرادی باید به مجلس خبرگان رهبری وارد شوند که هرگز هوا و هوس آنان را به این سمت و آن سمت نکشاند، نامزد راه یافته به مجلس خبرگان رهبری باید آگاهی و بصیرت داشته باشد و تحت تاثیر بیگانگان قرار نگیرد.

وی با اشاره به جایگاه خبرگان رهبری تاکید کرد: بسیاری فکر می کنند که مجلس خبرگان رهبری با نظام شورایی منافات دارد در صورتی که این تصور صحیح نیست و نهاد خبرگان محل گفت و گو و مشورت در ارتباط با صیانت جایگاه رهبری بوده و این نهاد یک نهاد مشورتی است.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: قوانین مجلس خبرگان را خود اعضا بسیار عاقلانه، مدبرانه و مصلحت اندیشانه تصویب و به آن عمل می کنند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان با اشاره به برخی رفتارها و جریان های تفرقه انگیز تاکید کرد: باید رفتارها به گونه ای باشد که در راستای تقویت ایران اسلامی قدم برداشت.

آیت الله عباسعلی سلیمانی اظهار داشت: اگر بر پایه برنامه ها و دستورهای دین اسلام پیش برویم شاهد وحدتی زیبا در فضای رقابتی خواهیم بود چرا که مشترکات زیادی از جمله اصول اعتقادی و مبانی اخلاقی در بین همه یکسان است.

وی افزود: مهم‌ترین موضوع در دنیاى اسلام؛ حفظ و تقویت وحدت امت اسلامى و پرهیز از افتادن در دام بیگانگان به منظور ایجاد اختلاف و تفرقه است، پس در چنین شرایطی که دشمن به دنبال نفوذ است مردم باید آگاهانه و به دور از جریان های فکری دشمنان ایران اسلامی افراد اصلح را در انتخابات مجلس خبرگان رهبری انتخاب کنند.

دستکش مخلمی دشمن

اگر نظام تا الان سرپا بوده به این دلیل است که رهبری نظام یک نفر بوده، پس بدانیم قدرت با شورای رهبری شکسته خواهد شد، شورای رهبری اصلا نشدنی است و کارائی لازم را در نظام سیاسی ایران ندارد.

دشمنان از هر راهی در صدد هستند تا با نفوذ در مجلس خبرگان رهبری قدرت مطلقه رهبری را بگیرند، پس سرنوشت این کشور در دستان مردم بیدار و اگاهی است که با بصیرت و هوشمندانه انتخاب می کنند.