پلیس ترکیه با گاز اشک آور به معترضان در استانبول حمله کرد.

به گزارش آسوشیتد پرس، نیروهای پلیس ترکیه روز یکشنبه به منظور متفرق کردن معترضان در یکی از خیابان های استانبول به سمت آنها گاز اشک آور شلیک کردند.

معترضان که در خیابان استقلال استانبول تظاهرات کردند، خواستار پایان یافتن مقررات منع رفت و آمد در جنوب شرقی ترکیه شدند. ارتش ترکیه در این مناطق علیه اعضای پ ک ک دست به عملیات گسترده ای زده است.

شاهدان در این باره اعلام کردند معترضان و گردشگرانی که از این اقدام پلیس ترکیه غافلگیر شده بودند، با استفاده از لیمو و نوشیدنی های گازدار اقدام به شستشوی چشمان خود کردند تا اثر گاز اشک آور را خنثی کنند.

همچنین بر اساس اعلام شاهدان، پلیس ضد شورش ترکیه، معترضان را تا خیابان های فرعی منتهی به خیابان استقلال، دنبال و شماری از آنها را بازداشت کرد. بالگردهای پلیس نیز بر فراز منطقه در حال پرواز بودند.

به علاوه شماری از جوانانی که سنگ پرتاب می کردند، با نیروهای پلیس در منطقه تارلاباسی استانبول درگیر شدند. بیشتر ساکنان این منطقه را کردهایی تشکیل می دهند که از مناطق جنوب شرقی ترکیه به استانبول مهاجرت کرده اند.

ترکیه اخیرا تدابیر امنیتی را در مناطق جنوب شرقی این کشور به ویژه شهرهای سیلوپی و سیزره تقویت کرده است. بر اساس گزارش های منتشر شده، دولت ترکیه نزدیک به ۱۰ هزار نیرو به این دو شهر اعزام کرده است.