دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس روز چهارشنبه در نشست مجلس عوام تصریح کرد: سخنان دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا درباره جلوگیری از ورود مسلمانان به آمریکا، «تفرقه برانگیز، احمقانه و نادرست ' است.

دیوید کامرون در پاسخ به توماری درباره ممانعت از ورود دونالد ترامپ به انگلستان که طی یک هفته بیش از ۵۶۱ هزار نفر آن را امضا کرده اند، خاطر نشان کرد: «این سخنان(ترامپ) تفرقه انگیز، احمقانه و نادرست است و اگر او به کشور ما بیاید ما همگی علیه وی متحد هستیم.»

کامرون ضمن رد درخواست صورت گرفته در تومار یاد شده برای ممانعت از ورود ترامپ به انگلستان گفت: انگلیس «یکی از کشورهایی است که در آن تنوع نژادی، مذهبی و فرقه ای وجود دارد و به همین خاطر به خود می بالد. '

تومار درخواست ممنوعیت ورود ' دونالد ترامپ ' نامزد جنجالی حزب جمهوری خواه آمریکا به انگلستان به دلیل اظهارات نفرت افکنانه علیه مسلمانان، در حال حاضر به بیش ۵۶۱ هزار امضا رسیده است.

براساس آخرین آمار منتشر شده در تارنمای پارلمان انگلیس، تا روز چهارشنبه بیش از ۵۶۱ هزار شهروند انگلیسی تومار ممانعت از ورود دونالد ترامپ به انگلیس، را امضاء کرده اند و انتظار می رود که این رقم بازهم افزایش یابد.

براساس رویه قانونی، اگر شمار امضاهای یک تومار از ۱۰ هزار نفر بیشتر شود دولت انگلیس بایستی به آن پاسخ گوید و اگر از ۱۰۰ هزار نفر بیش تر شود، درخواست مطرح شده در نشست مجلس عوام به بحثگذاشته می شود.

در این تومار که توسط خانم ' سوزانا کیلی ' یک فعال مدنی مقیم آبردین اسکاتلند پیشنهاد شده، عنوان گردیده است: انگلیس ورود بسیاری از افراد را به این کشور به دلیل اظهارات آنها که حاوی نفرت بوده جلوگیری به عمل آورده است و بر همین اساس، این اصل، بایستی برای همه افرادی که رفتار غیرقابل قبول دارند اعم از ثروتمند و یا فقیر و یا ضعیف و غنی به اجرا گذاشته شود.

' جورج آزبورن ' وزیر دارایی دولت محافظه کار دیوید کامرون نیز روز چهارشنبه هفته گذشته در نشست مجلس عوام، درخواست گسترده مردم کشورش برای ممنوعیت ورود ' دونالد ترامپ ' نامزد جمهوری خواه آمریکا به انگلیس، به دنبال اظهارات نفرت افکنانه علیه مسلمانان، را رد کرده بود.

سخنان دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواه برای انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا در هفته گذشته در مورد ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا و نیز اظهاراتش در مورد ترس پلیس انگلیس از مسلمانان این کشور، علاوه بر واکنش مسلمانان داخل و خارج آمریکا، مورد اعتراض مقامات آمریکایی و انگلیسی قرار گرفته است.

وی همچنین از کلان شهرهای لندن و پاریس به عنوان شهرهایی که اسلام گراها ترس را در برخی از محلات آنها حاکم کرده اند، سخن گفته است.

سخنان وی در مورد اینکه در مناطقی از این دو شهر حتی پلیس هم به این محلات از ترس مسلمانان تندرو وارد نمی شود، اعتراض مقامات شهری لندن و پاریس را به دنبال داشته است.