خبرگزاری بی‌بی‌سی به نقل از منابعی که نام آنها را فاش نکرده است مدعی شد " محمد جواد ظریف، " وزیر امور خارجه ایران، و " باراک اوباما، " رئیس جمهور آمریکا، در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل با یکدیگر دست دادند. یک مقام ارشد آمریکایی نیز این خبر را تایید کرد.

خبرنگار بی‌بی‌سی این خبر را در حساب توییتر خود درج کرده است. دست دادن ظریف و اوباما حدود ساعت ۲ بعدازظهر به وقت نیویورک انجام شد و تاکنون تصویری از آن منتشر نشده است.

خبرگزاری بلومبرگ این خبر را تایید کرد و آورده است: سرانجام دو کشور با یکدیگر دست دادند!

در ادامه گزارش بلومبرگ آمده است: مقامات ایران و آمریکا سرانجام با یکدیگر دست دادند؛ هرچند " حسن روحانی، " رئیس جمهور ایران، در این دست دادن مشارکت نداشت. با توجه به حصول توافق هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های غربی، انتظار می‌رفت حسن روحانی و باراک اوباما در حاشیه نشست مجمع عمومی با یکدیگر دست دهند؛ اما این موضوع تحقق نیافت و به جای آن " محمد جواد ظریف، " وزیر امور خارجه ایران، با رئیس جمهور آمریکا دست داد.

زمانیکه حسن روحانی به ریاست جمهوری ایران رسید، باراک اوباما تمایل خود برای دیدار و گفتگو با وی را مخفی نکرد. اوباما امیدوار بود در نشست مجمع عمومی سال ۲۰۱۳ با وی دیدار داشته باشد که بنا به دلایلی این امر ممکن نشد. البته اوباما به سادگی از این موضوع نگذشت و در آخرین ساعات حضور روحانی در آمریکا با وی تماس تلفنی برقرار کرد.

بلومبرگ در پایان نوشت: ایران و آمریکا از سال ۱۹۷۹(۱۳۵۷) روابط دیپلماتیک خود را لغو کردند. رسیدن به توافق هسته‌ای ایران و ۱ + ۵ فرصت خوبی فراهم کرد تا دو کشور شرایط ازسر‌گیری روابط را مورد بررسی قرار دهند.