رییس‌جمهور گفت: در سراسر کشور، ملت بزرگ ایران در طول ماه‌های گذشته بخشی از قدرت و توان فوق‌العاده خود را به رخ جهانیان کشید.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در دومین مرحله سفر به استان تهران در جمع مردم حاضر در ورزشگاه خلیج فارس اسلامشهر با بیان این‌که «برای من روز پرافتخاری است که مهمان زنان و مردان فهیم و سختکوش منطقه جنوب غرب استان تهران باشم» افزود: قبل از آن‌چه راجع به طرح‌های دولت تدبیر و امید نسبت به اسلام شهر، بهارستان و رباط‌کریم صحبت کنم می‌خواهم به شما و همه ملت بزرگ ایران تبریک عرض کنم به خاطر ایستادگی دلاوری و صبر و مقاومت‌تان در طول سال‌های گذشته برای احقاق حق خودتان و همچنین برای آمادگی آن جهت توسعه ایران عزیز ما.

وی گفت: در سراسر کشور، ملت بزرگ ایران در طول ماه‌های گذشته بخشی از قدرت و توان فوق‌العاده خود را به رخ جهانیان کشید. این ملت در روزگاری از لحاظ سیاسی و اجتماعی در برابر تمام قدرت‌های جهان، انقلاب بزرگی را به ثمر رساند و استقلال، آزادی و عزت را برای این مرز و بوم به ارمغان آورد. در برابر هیچ قدرتی نهراسید و توانست پرچم جمهوری اسلامی را به رهبری امام راحل در این سرزمین ایمان و استقامت به احتزاز درآورد.

وی ادامه داد: ‌ در دوران دیگر ملت با ایستادگی در برابر همه قدرت‌های بزرگ و سلاح‌ها و تجهیزات‌شان، با نیروی ایمان در برابر دشمن ایستادند و پیروز شدند. امروز ملت بزرگ ایران قدرت سیاسی و دیپلماسی خود را در برابر جهانیان به خوبی نشان داد.

رییس‌جمهور گفت: در دهه‌ گذشته اسرائیل غاصب سه مرتبه به لرزه درآمد و لرزه بر اندام متجاوزین صهیونیست در این منطقه افتاد. یک بار ۲۲ بهمن؛ آن وقت انقلاب ما پیروز شد. آن روز همه گفتند زلزله‌ای در منطقه آمد و به ویژه این زلزله بر اندام رژیم غاصب صهیونیستی بود که احساس کرد فروپاشی آن‌ها فرا رسیده است.

وی ادامه داد: بار دیگر پیروزی بر قدرت های بزرگ، روز فتح خرمشهر، روز فتح‌المبین، روز والفجر ۸ و همه آن روزها که پیروزی دفاع مقدس در این سرزمین بود لرزه بر اندام رژیم غاصب صهیونیستی انداخت.

وی گفت: امروز روز سوم است. بعد ا زتوافق ایران با با قدرت های بزرگ جهانی معروف به توافق وین می بینید رژیمی که از تر از صبح تا شب از ترس فریاد می زند رژیم غاصب صهیونیستی است.

رییس‌جمهور افزود: شما می بینید از این توافق همه ملت های منطقه و جهان و ملت ایران خوشحالند جز صهیونیست ها و جنگ طلبان در آمریکا.

وی با بیان این‌که «این روز سوم پیروزی ملت ایران است» گفت که ما به شهامت ملت ایران، به دیپلمات‌ها و حقوقدانان‌مان افتخار می‌کنیم.

وی افزود: افتخار دست‌آورد هسته‌ای برای ملت و رهبری است و دولت خادم کوچک در مسیر اراده مردم است و اگر دولت راهی را انتخاب کرده که به آرامش منتهی شده و به کاهش آلام مردم در سلامت و بهداشت و درمان رسیده و مردم ما امروز در مسیر رکود به سمت رونق حرکت می‌کنند و در برابر شش قدرت جهانی به پیروزی رسیده است همه از آن تدبیر و امید ملت است. هم امید را از مردم داریم و هم تدبیر را.

روحانی تصریح کرد: امروز راهی که دشمنان اسلام به روی ملت ایران بسته بودند، تا نتوانیم با دنیا تعامل داشته باشیم و مردم جهان نیایند و ایران پر افتخار را ببینند، گشوده شده و امروز روز آغاز دوباره است و همه باید به سمت فضایی که پیش روی ما باز شده با تمام ظرفیت در جهت توسعه تولید و رونق اقتصادی حرکت کنیم.

وی تاکید کرد: اگر درامید من در دولت خللی ایجاد نشده است در سایه‌ مقاومت و حضور ملت است و تا ملت در صحنه است بی‌تردید به تمام اهداف بلند خود دست خواهیم یافت و انرژی ملت ایران است که ما را یاری خواهد کرد و انرژی هسته‌ای کجا و انرژی ملت ایران کجا.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود و خطاب به مردم شهرستان‌های بهارستان، رباط کریم، اسلام شهر، گفت: امروز شما در این هوای گرم آمده‌اید تابه خادم خود لطف و محبت خودر ا نشان دهید و من هم به شما اطمینان می‌دهم که این حرکت پیش رونده را تا رسیدن به قله‌های فناوری ادامه خواهیم داد. از همه فرهیختگان و دانشمندان به خاطر تلاش و ایستادگی‌شان و از خانواده‌ شهدای هسته‌ای به خاطر حمایت حضورشان تقدیر و تشکر می‌کنیم.

وی افزود: از دیپمات‌های ورزیده و دانشمند و هنرمندمان نیز تشکر می‌کنیم. از همه آن‌هایی که در صحنه دیپلماسی برای ما غرور آفریدند و با منطق و استدلال در مقابل قدرت‌های جهانی ایستادگی کردند و امروز سازمان مللی که به دروغ می‌گفت ایران حق فناوری هسته‌ای ندارد خود می‌گوید ایران می‌تواند حق فناوری هسته‌ای داشته باشد و در قطعنامه ۲۲۳۱ سازمان ملل به صراحت فناوری هسته‌ای بومی ملت ایران را به رسمیت می‌شناسد.

رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: باید همه دست به دست هم دهیم و همه با هم فضای تولید را رونق دهیم و در جهت پیشرفت، توسعه و تعالی ایران عزیز حرکت کنیم.

وی تاکید کرد: ‌ ما پای میز مذاکره نرفتیم که فقط فضای تعامل با دنیا را بگشاییم. بزرگترین هدف ما از این توافق راهگشا و مذاکرات ایجاد فضای مناسبی برای تولید است و غم ما بیکاری ملت ایران است و جوانان تحصیلکرده‌ای را که می‌بینیم بیکار و مشکل دارند غصه می‌خوریم.

وی گفت: به عنوان رئیس‌جمهور منتخب شما ملت ایران نمی‌توانم بپذیرم جوان تحصیلکرده دانشگاهی بعد از گرفتن مدرک مهندسی و با گذشت ۳ سال همچنان بیکار باشد البته برخی می‌گویند تنها برای جوانان پسر شغل درست کنیم چون دختران به شغل و کار نیازندارند اما من می‌گویم این حرف و سخن باطل است فرزندان این سرزمین فرزندان ایرانند که زن و مرد و پسر و دختر ندارند.

رییس‌جمهور افزود: شما فکر می‌کنید دختران مهندس از لحاظ توانمندی علمی از پسران مهندس کمتراند؟ همه در صف واحد‌اند و در یک دانشگاه درس خوانده و برسر کلاس یک استاد بودند. آن‌ها استعداد و هنر ایرانی را دارند. اکنون زمانی است که باید از این توافق به نقطه‌ای برسیم که جوانان ما در شغل محترمانه قابل قبول و هم وزن با علم و دانش و نوآوری و هنر و استعدادشان سر کار باشند.

وی تاکید کرد: ‌خداوند به کشور ما نعمت‌های فراوان داده که مهمترین آن داشتن ملت بزرگ و فهیم، فرهنگ دوست و اخلاقمدار است. مابه اسلام و قرآن، پیامبر(ص)، امامان و ایران‌مان افتخار می‌کنیم. اکنون که فضا بر روی ملت ما باز شده است زمان وحدت و اتحاد همدلی و همزبانی برای کار و تلاش و رونق و توسعه کشور عزیزمان ایران خواهد بود.

وی در ادامه به طرح‌های در دستور کار دولت برای شهرستان‌های اسلام شهر، بهارستان و رباط کریم اشاره و اظهار کرد: در این سفر به حول و قوه الهی برای این سه شهرستان ۱۵ طرح و پروژه با اعتباری بالغ بر ۸۷۷ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که ۲۱۰ میلیارد تومان آن از طرف سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و ۵۹۷ میلیارد تومان از طرف دستگاه‌های اجرایی است.

رییس‌جمهور اولین کار مهم در دستور کار دولت را مساله‌ حمل نقل این منطقه با مرکز تهران عنوان و اظهار کرد: ‌ برای این کار راه‌اندازی قطار سریع‌السیر ۴ خطه از اسلام شهر به تهران با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان برنامه ریزی شده است که درسال ۹۴ و ۹۵ و یا اول ۹۶ اجرایی و عملیاتی می‌شود.

وی با بیان این‌که «تمام وعده‌هایی که ما به مردم برای اجرای تا پایان عمر دولت یازدهم است» گفت که در نظر داریم که این وعده‌ها در سالهای ۹۴ و ۹۵ و برخی در اوایل ۹۶ انجام شود.

بر همین اساس است که دولت درنظر دارد از طریق وزارت راه و شهرسازی، راه آهن چهارخطه سریع‌السیر پرند و اسلام شهر و تهران را اجرایی کند.

وی انجام پروژه‌ مخابراتی تسهیل برای دسترسی به اینترنت و نسل‌های سه و چهار شبکه همراه را اقدام دیگر دولت برشمرد و گفت که برای انجام این پروژه ۴۵ میلیارد تومان تخصیص داده شده است که این طرح‌ها در سال‌های ۹۴ و ۹۵ اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

روحانی اجرای طرح کمربندی این منطقه را به عنوان پروژه دیگر دولت مطرح و اظهار کرد: برای این طرح اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی درنظر گرفت شده است که یک سوم آن از وزارت راه و شهرسازی و یک سوم از استانداری و مابقی از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است. این طرح‌ها در سال‌های ۹۴ و ۹۵ به اتمام خواهد رسید.

وی ادامه داد: ۱۲ میلیارد تومان وزارت جهاد کشاورزی و ۴۰ میلیارد تومان وزارت نیرو برای اتمام ایستگاه پمپاژ آب در محمودیه اختصاص دادند که ده میلیارد تومان در سال جاری و ۴۰ میلیارد تومان آن در سال ۹۵ اجرایی خواهد شد.

وی اجرای طرح چهار خطه کردن راه آهن پرند – اسلامشهر وتهران با ۴۰ میلیارد تومان، طرح کمربندی اسلام شهر با صد میلیارد تومان، اجرا و تکمیل طرح ایستگاه پمپاژ با ۵۲ میلیارد تومان، اجرا و تکمیل طرح آبرسانی به پرند با۶۵ میلیارد تومان، ایجاد تاسیسات فاضلاب پرند با ۲۶.۶ میلیارد تومان، ایجاد تاسیسات فاضلاب اسلام شهر با ۳۵ میلیارد تومان، ایجاد تاسیسات فاضلاب رباط کریم با ۳۶ و نیم میلیارد تومان، اجرای آبیاری تحت فشار به هر سه شهرستان با ۱۷.۶ میلیارد تومان، کمک اعتبار به توسعه بهارستان در زمینه تامین آب و مساله بهداشت و سلامت و همچنین تکمیل بیمارستان اسلام شهر با ۷۰ میلیارد تومان رابه عنوان ۱۵ طرح مد نظر دولت عنوان کرد که در سالهای ۹۴ و ۹۵ با اعتبار ۸۷۷ میلیارد تومانی ان‌شاءالله اجرایی و عملیاتی خواهد شد.