بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در آخرین ادعای جنون آمیز خود در مورد توافق وین گفت: ایران با این توافقنامه اسراییل را خفه خواهد کرد.

به گزارش رسانه روسی زبان ' کورس اینفو. کو. ایل '، نتانیاهو در یک کنفرانس مطبوعاتی خاطرنشان کرد: اسراییل با گذشت زمان بر مخالفت خود با توافق وین در مورد برنامه هسته ای ایران خواهد افزود.

وی گفت: هر قدر در مورد مفاد توافق وین بیشتر اطلاعات کسب می کنیم، بر مخالفت با آن می افزاییم. توافق هسته ای وحشتناک است و بهتر بود هیچ توافقی با این شرایط به دست نمی آمد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه اظهارات و ادعاهای واهی خود گفت: ایران پس از لغو تحریم ها امکانات قابل توجهی برای به دست آوردن اجزای سلاح اتمی به دست می آورد. ایران ممکن است در آستانه ساخت سلاح اتمی قرار گیرد و بتواند در مدت زمان کوتاهی تمام اجزای سلاح اتمی را گرد آورد.

توافق وین ۲۳ تیر ماه در پایان مذاکرات ایران و گروه ۱ + ۵ به دست آمد و مطابق آن ابعاد برنامه هسته ای ایران برای برآوردن نیازهای ایران به انرژی هسته ای در عرصه های غیرنظامی همچون پزشکی، کشاورزی و تولید سوخت هسته ای ویژه نیروگاه های هسته ای محدود می شود.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این مدت بارها مخالفت خود را با توافق هسته ای اعلام کرده که بی نتیجه بوده است. وی در گفت وگوی تلفنی اخیر با رییس جمهوری روسیه هم ادعای خود را تکرار کرد، اما ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه، از توافق وین در مورد برنامه هسته ای ایران حمایت کرد.