فرار به ترکیه به خاطر اختلاس ۱۵ میلیارد تومانی»؛ این خبری بود که به تازگی در رابطه باآخرین رئیس سازمان تربیت‌بدنی شنیده شد که البته هیچ مقام مسئولی آن را تائید یا تکذیب نکرده است.

علی سعیدلو که از سوم شهریور ماه ۱۳۸۸ ریاست سازمان تربیت‌بدنی وقت را در دولت احمدی‌نژاد بر عهده گرفت و تا سال ۱۳۹۲ در مقام آخرین رئیس این سازمان، آن را به اولین وزیر وزارت ورزش تحویل داد، این روزها کجاست و به چه کاری مشغول است؟

این سئوالی است که به دنبال خبرهای مطرح شده در رابطه با سعیدلو در ذهن خیلی‌ها پررنگ‌تر از همیشه شد. خبر این است که علی سعیدلو به خاطر اختلاسی ۱۵ میلیارد تومانی از ایران فرار کرده و درحال حاضر در ترکیه بسر می‌برد.

صحت و سقم این مطلب البته تاکنون توسط هیچ مقام مسئولی تائید یا تکذیب نشده است. حتی خود سعیدلو که به تماس خبرنگار lh اینگونه پاسخ داد:

* حتما خبرهایی که به گوش ما رسیده، خودتان هم شنیده‌اید، چه صحبتی در این رابطه دارید؟

- شما چه فکر می‌کنید؟ تحلیل‌تان از این موضوع چیست؟ واقعاً وقتی خبر را شنیدید، چه فکری به ذهنتان خطور کرد که با من تماس گرفته‌اید؟ حتما فکر کردید درست است؟

* من صرفاً با شما تماس گرفتم تا اصل مطلب را از خود شما بپرسم. بدون اینکه فکر یا تصمیمی در مورد آن داشته باشم.

- شما خبرنگار هستید و باید تحلیل داشته باشید نه اینکه وقت من و خودتان را بگیرید. واقعا در این مورد چه فکری می‌کنید؟

* بهتر نیست خود شما در رابطه با این موضوع صحبت کنید و صحت و سقم آن را مشخص کنید. به هر حال این خبری است که در رابطه با شخص شما مطرح است و بهتر از هر کس، خود شما می‌توانید پاسخگو باشید.

- خبرنگاران ضد انقلاب که وابسته به منابع ضد انقلاب هم هستند هزار مطلب می‌نویسند، اما نباید این مساله تاثیری در نظام و مسئولانش داشته باشد. اگر این خبر از یک مرجع رسمی منتشر می‌شد، می‌توانستیم در مورد آن حرف بزنیم، اما انتشار یک موضوع از منابع غیررسمی چه اهمیتی می‌تواند داشته باشد؟ در این رابطه هم بهتر است از همان فردی که خبر را اعلام کرده سئوال بپرسید نه من.

* یعنی شما به طور کل این موضوع را تکذیب می‌کنید؟

- واقعا فکر می‌کنید اگر من مرتکب چنین کاری شده بودم، پاسخ تماس شما که خبرنگار یک رسانه معتبر هستید را می‌دادم؟ مگر می‌شود کسی دزد باشد و با خبرنگار نظام صحبت کند؟ اینها جنگ روانی است که دشمنان به راه می‌اندازند. کسی که این صحبت‌ها را کرده اگر می‌تواند بیاید در خود کشور آن را تائید کند.

* چرا باید در میان این همه مقام و مسئول چنین صحبت‌هایی در رابطه با شما مطرح شود؟

- چه فرقی می‌کند. در مورد شهید بهشتی هم حرف‌های زیادی زده شد.

* می‌خواهیم بدانیم رئیس پیشین سازمان تربیت‌بدنی ما به چه کاری مشغول است؟

- الان فرصتی ندارم. بعدا می‌توانم مفصل برایتان همه چیز را بگویم.

* آقای علی سعیدلو شما الان ایران هستید یا خارج از کشور؟

- شما با طرح این پرسش‏ها شیطنت می‎کنید. الان فرصت زیادی برای حرف زدن ندارم.