سایت افشاگر ویکی‌لیکس به تازگی اسناد جدیدی از نامه‌های محرمانه عربستان منتشر کرده است که در بخشی از آن به درخواست پسر " اسامه بن لادن، " سرکرده سابق القاعده، از واشنگتن برای دریافت گوهی فوت پدرش اشاره شده است.

به گزارش رویترز، در بخشی از نامه پسر " بن لادن " از " گلن کیزر، " سرکنسول آمریکا در ریاض، نام برده شده که گواهی فوت را امضا و تحویل " عبدالله بن لادن " داده است. ویکی‌لیکس اعلام کرد علاوه بر این نامه، ۷۰ هزار سند دیگر نیز در دست دارد که به تدریج و در هفته های آتی آن را منتشر خواهد کرد.

مسئولان ویکی‌لیکس تصریح کردند ایمیل‌های ارسالی میان مقام‌های وزارت خارجه عربستان سعودی و دیگر کشورها و همین طور گزارش‌های محرمانه‌ای را از وزارت خانه‌های این کشور به دست آورده اند.

سندهای دیپلماتیک عربستان سعودی که روز گذشته بوسیله پایگاه اینترنتی ویکی‌لیکس منتشر شد نشان می‌دهد سفارت آمریکا در عربستان سعودی هیچ سندی مبنی بر فوت " اسامه بن لادن " در دست ندارد.

در یکی از نامه‌های منتشر شده آمده است: مسئولان دفتر مشاور قانونی وزارت امور خارجه آمریکا اطلاع داده‌اند هیچ سندی که به فوت " اسامه بن لادن " اشاره کند وجود ندارد.

" بن لادن " ۵۴ ساله ۲ مه ۲۰۱۱(۱۲ اردیبهشت ۹۰) در جریان عملیات نظامی نیروهای ویژه در پاکستان کشته شد. مسئولان سفارت آمریکا در ریاض سپتامبر ۲۰۱۱(شهریور ۹۰) در نامه‌ای به " عبدالله بن لادن " فرزند رهبر القاعده مرگ پدر وی را تایید کردند.