یک استاد حوزه علمیه قم گفت که حاشیه‌سازان سخنرانی رئیس‌جمهور در حرم امام، جمعی اندک اما سازمان‌یافته بودند و برخی با یونیفرم خاص، حاشیه‌سازان را هدایت می‌کردند.

محسن غرویان که در زمان سخنرانی حسن روحانی در حرم امام خمینی(ره)، در آنجا حضور داشت، در خصوص حواشی پیش‌آمده در زمان سخنرانی رئیس‌جمهور، به «ایلنا» گفت: بنده توفیق داشتم که از باب ادای دین به امام خمینی و نوه محترم ایشان که دعوت فرستاده بودند، در مراسم سخنرانی ریاست محترم جمهوری در حرم امام خمینی(ره) حضور داشته باشم و استفاده کنم.

وی درباره شعار دادن عده‌ای در زمان سخنرانی رئیس‌جمهور، اظهار کرد: به نظرم این افراد خیلی چشمگیر نبودند؛ تعداد اندکی بودند که از قبل برنامه‌ریزی شده در این مراسم حاضر شده و در صف‌های اول نشسته بودند.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم، گفت: این افراد هنگام آمدن روحانی شعار دادند و در حین سخنرانی هم در چند نوبت شعار دادند اما جمعیت کثیر مردم این‌ها را هدایت و آرام کرد و قضیه به نظرم خیلی مهمی نبود.

وی افزود: به نظرم فعالیت این افراد از قبل هم قابل پیش‌بینی بود؛ چراکه متأسفانه اخیرا روش این دلواپسان این شده که در این گونه جلسات یک نمایشی می‌ دهند ولی آقای دکتر روحانی هم کاملا مسلط به سخنرانی خودشان ادامه دادند و همان مطالب خودشان را تأکید کردند.

غرویان همچنین اظهار کرد: این که بلافاصله بعد از سخنرانی ریاست محترم جمهوری توسط برخی گفته شد که عده‌ای به خاطر حضور رئیس دولت اصلاحات شلوغ کردند و …، اصلا رئیس دولت اصلاحات در این مراسم حضور نداشت و فقط عده‌ای علیه برهم‌زنندگان جلسه شعارهایی همچون مرگ بر منافق دادند.

این استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه " قرائن و شواهد فعالیت دلواپسان در زمان سخنرانی رئیس‌جمهور نشان می‌داد که حرکت این جمع اندک، خودجوش نبوده است "، گفت: متأسفانه در بین این افراد حاشیه‌ساز، برخی نیز با یونیفرم خاص حضور داشتند که شعار می‌دادند و آن جمع محدود را هدایت می‌کردند و این هم خوب نبود، چراکه با آن لباس فرم صورت خوبی نداشت و بسیاری از این قضیه گلایه‌مند بودند.

وی در پاسخ به این پرسش که واکنش رئیس‌جمهور بعد از اتمام سخنرانی نسبت به این مسأله چه بود؟ گفت: آقای رئیس‌جمهور با دعا برای فرج امام زمان(عج) سخنرانی خود را تمام و رفتند و واکنش خاصی از سوی ایشان نبود.

غرویان این اقدام را خلاف منویات رهبری دانست و تاکید کرد: این‌گونه اقدامات خلاف منویات مقام معظم رهبری است، چراکه ایشان بر همدلی و همزبانی ملت و دولت تاکید داشته‌اند و چنین حرکاتی انعکاس خوبی در خارج از کشور ندارد.

این استاد حوزه در مورد اینکه این بار سخنرانی شخص رئیس‌جمهور توسط عده‌ای دچار اخلال شد، آیا از این به بعد اقدام جدی در برخورد با برهم‌زنندگان جلسات سخنرانی خواهد شد؟، اظهار کرد: عده‌ای می‌خواستند نظم را بر هم بزنند اما خود مردم خود این افراد را کنترل کردند. به نظرم تدابیر بهتری باید اندیشیده شود. این رویه، رویه غلطی است که عده‌ای بخواهند نظم جلسه را برهم بزنند. این رویه متاسفانه از زمان دولت قبل در کشور آغاز شده و هنوز عده‌ای آن را ادامه می‌دهند ولی خود مردم جلوی این افراد بی‌نظم را می‌گیرند.