علیرضا اسدی دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره اتفاقاتی که در پایان دیدار الاهلی عربستان - نفت ایران رخ داد، گفت: گزارشاتی را از طریق رسانه‌های گروهی مبنی بر رفتار ناشایست تماشاگران تیم میزبان به دلیل پرتاب اشیاء به سمت بازیکنان ایرانی دریافت کرده‌ایم.

بدون شک این اقدام تماشاگران بی‌احترامی به کاروان ایران در شهر جده بوده است و باید آن را پیگیری کنیم.

وی ادامه داد: منتظر بازگشت مسئولان تیم نفت از عربستان هستیم و بلافاصله پس از ارائه گزارش مسئولان باشگاه نفت و در صورت اقدام نادرست تماشاگران الاهلی، واکنش نشان خواهیم داد. بر همین اساس نامه‌ای را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال خواهیم کرد و درباره میزبانی عربستانی‌ها از زمان ورود تا خروج تیم نفت تهران توضیحات کاملی را ارائه می‌کنیم. قطعاً از ارکان قضایی AFC می‌خواهیم این موضوع را به جدیت پیگیری کنند و در نهایت تیم عربستانی را مورد جریمه و بازخواست قرار دهند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال با اشاره به دیدار الهلال عربستان - پرسپولیس در شهر ریاض، گفت: اتفاقاتی هم در زمان برگزاری بازی پرسپولیس مقابل الهلال در ریاض رخ داد که قطعاً پس از دریافت گزارش از مسئولان باشگاه پرسپولیس در خصوص شرایط حاکم بر این تیم، مراتب اعتراض خود را به مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال خواهیم کرد.