عبدالله الغذامی استاد دانشگاه ملک سعود ادعا کرد: ایران در انفجار القدیح در شرق عربستان دست دارد.

وی در ادامه ادعاهایش گفت: درست مثل سناریویی که بعد از ترور حریری پخش کردند. نمی توانم بدون توجه به دسیسه های ایران، اتفاقی را که افتاده است تجزیه و تحلیل کنم.

الغذامی مدعی شد: فکر نمی کنم کسی جز ایران و عوامل ایران از حادثه ای که در قطیف رخ داده است، خوشحال شود.

در انفجار تروریستی اخیر در منطقه القدیح در استان شیعه نشین قطیف عربستان ۲۲ شهروند شهید و بیش از صد نفر زخمی شدند.

سایت مرآة البحرین با اشاره به ادعاهای این استاد سعودی نوشت: کاربران در توئیتر به ادعاهای این استاد دانشگاه واکنش نشان دادند، و آن را به منزله توجیهی برای قاتلان دانستند.

رضوان النمر شهروند سعودی خطاب به الغذامی تأکید کرد: تو به طور ضمنی قاتلان و تفکر انحرافی آن ها را تبرئه کرد.

شهروند دیگری به نام ناجی آل زاید گفت: در انفجار تروریستی در قطیف عقلت تو را به سوی طرح های ایران می کشاند، اما از تو نمی خواهد که سوال کنی چرا شیخ صالح الفوزان(عضو هیات علمای ارشد عربستان) همه شیعیان را تکفیر می کند.

یکی دیگر از کاربران با نام مفتی الدیار در واکنش به ادعاهای الغذامی تأکید کرد: الفوزان آن ها(شیعیان) را تکفیر می کند در حالی که هنوز هم عضو هیات علمای ارشد عربستان است.

محمد حسین آل هوید هم در صفحه خود نوشت: باید به جای اینکه مشکل را به گردن دیگران بیندازیم بیماری را در بدن خود جستجو و شناسایی کنیم. عامل(انفجار) داخلی و تحریک کننده هم داخلی است.

گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله تروریستی به مسجد شیعیان عربستان در استان قطیف را برعهده گرفته و با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد: این عملیات توسط فردی به نام ابو عامر النجدی انجام شد.