مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان در دیدار با معاون سیاسی وزارت روابط خارجی شیلی، بر اهمیت روابط دوجانبه ایران با شیلی و کشورهای منطقه آمریکای لاتین تاکید کرد.

«لابه» معاون سیاسی وزارت روابط خارجی شیلی که به همراه هیأتی از جمله سفیر شیلی در نیویورک(سفیر اکردیته در تهران) برای دیدار با مقامات عالی رتبه کشورمان به تهران سفر کرده است با مجید تخت روانچی دیدار کرد.

تخت روانچی در این دیدار با توجه به ظرفیت های تجاری و فرصت های سرمایه گذاری کشورمان، از تجار بخش خصوصی شیلی برای حضور در بازار اقتصادی ایران دعوت کرد.

وی با اشاره به جایگاه و موقعیت جغرافیایی کشورمان در غرب آسیا و همچنین توانمندی ها و زیرساخت های جاده ای و ریلی، توسعه روابط با ایران را زمینه ساز حضور تجار شیلیایی در منطقه آسیای مرکزی و قفقاز برشمرد و حوزه همکاری های علمی و فنی، دانشگاهی و فرهنگی را از زمینه های مساعد برای توسعه روابط دوجانبه اعلام کرد.

معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه با تشریح آخرین وضعیت مذاکرات هسته ای ضمن تأکید بر سیاست اصولی کشورمان در دستیابی به توافق جامع در چارچوب راه حل های حاصله در بیانیه لوزان گفت: ما به دنبال یک توافق خوب هستیم و به هیچ وجه زیر بار زیاده خواهی های طرف مقابل نخواهیم رفت.

معاون وزیر روابط خارجی شیلی نیز در این ملاقات با اشاره به پیام وزیر روابط خارجی شیلی به وزیر امور خارجه کشورمان در پشتیبانی دولت و ملت شیلی از مذاکرات هسته ای ایران و بیانیه لوزان سوئیس، بر حق هسته ای ایران در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای تأکید و بر تداوم مذاکرات تا رسیدن به نتیجه نهایی ابراز امیدواری کرد.

لابه همچنین با اشاره به خواست دولت متبوعش بر توسعه روابط با ایران، همکاری در حوزه تجاری، اقتصادی، علمی و فنی را اقدامی مناسب برای توسعه روابط برشمرد.