اگرچه ترک لوزان توسط وزیرامور خارجه روسیه چندان خبر خوبی نبود ولی چند ساعت پس از خروج وی خبر رسید سرگئی لارورف ظهر سه شنبه مجددا به لوزان بازخواهد گشت. همراهان او قبل از ترک لوزان گفته بودند اگر احتمال توافق بالا باشد لاوروف مجددا به لوزان خواهد آمد.

به این خبر اضافه کنید جلسه اول وقت وزرای خارجی ۵ + ۱ را که قرار است ساعت ۷:۱۵دقیقه صبح امروز، سه شنبه برگزار شود و پس از ۱۵ دقیقه هماهنگی، محمد جواد ظریف به این جلسه اضافه شود. یک دیپلمات خارجی این جلسه را جلسه تفاهم نامگذاری می کند و می گوید: " درحال حرکت به سمت یک تفاهم هستیم " از او می پرسم: " یعنی بحثتحریمها… " فورا می گوید: " دیپلمات های شما حرفه ای و باهوش هستند ". او که نمی خواهد توضیح زیادی بدهد می گوید: " می توانیم خود را آماده یک بیانیه مشترک کنیم، شاید بهتر باشد هر لحظه آماده باشید تا با ما به ژنو بیایید ". او جمله او اشاره به آن دارد که گفته شده اگر توافقی صورت بگیرد در ژنو و در محل سازمان ملل اعلام خواهد شد.

برخی منابع خبری از تحرکات گسترده رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه برای جلوگیری از تفاهم هسته ای خبر می دهند، تحرکاتی که به نظر می رسد تا این لحظه نتوانسته تاثیر چندانی روی مذاکرات بگذارد، با این وجود در اتخاذ برخی مواضع هم بی تاثیر نبوده است با این وجود سرسختی تیم ایرانی مانع از ورود فشارها به متن مذاکرات شده است.

نشانه هایی اینجا، در لوزان سوئیس وجود دارد که نشان می دهد ابرهای آسمان مذاکرات در حال ناپدید شدن هستند و آفتاب در حال تابیدن در آسمان آبی است با این حال هنوز نمی توان به هیچ چیز مطمئن بود، فقط باید دعا کنیم اختلافات داخلی کشورهای ۵ + ۱ تمام شده باشد تا دستیابی به تفاهم در مسیر هموار قرار گیرد.