یک منبع آگاه در هیات مذاکره کننده ایران به ریانوستی گفته است که تهران و ۱ + ۵ بر سر این مساله توافق کرده اند که مذاکرات را تا روز سه شنبه ادامه دهند.

این منبع آگاه افزود: ما تا روز سه شنبه در مذاکرات خواهیم بود. هیات آمریکایی و وزرای اروپایی نیز آمادگی خود برای ادامه مذاکرات را تایید کرده اند.

طرف غربی تلاش می کند تیم مذاکره کننده هسته ای پای یک تفاهم را امضا کند، تفاهمی که فقط نشان می دهد طرفین در راه حل ها به توافق رسیده اند و هنوز برای نگارش متن توافق جامع راه زیادی در پیش است اما ایران نمی پذیرد و نمی خواهد برگه ای را امضا کند که " ببر کاغذی است و توسط هرکسی و در هر لحظه ای کشته می شود. " واقعیت اینست که ایران برای حل برخی اختلافات داخلی خود دست به دامن یک توافق نمی شود ولی طرف غربی به شدت نیازمند این امضاست تا به اختلافات درونی خود پایان دهد و این یک مطالبه بیجاست که یک طرف با زیاده خواهی بخواهد از امضای طرف مقابل برای حل مشکلات درونی خود استفاده کند.

این مذاکرات، امروز، فردا یا چند روز دیگر به نتیجه می رسد بی آنکه امتیازی غیرمعقول به طرف مقابل داده شود، این همه آن چیزی است که امشب و فردا در لوزان توسط تیم دیپلماسی ایران پیگیری خواهد شد.