نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این که پول گرفتن کاندیداها از افراد مختلف در انتخابات امری متداول است، گفت: هر کسی که مرتکب خطایی شده باید قوه قضاییه به پرونده وی رسیدگی کند.

حجت الاسلام «حمید رسایی» روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان این که تا این لحظه شکواییه ای درباره دریافت پول توسط ۱۷۰ نماینده مجلس هفتم از محمدرضا رحیمی به کمیسیون اصل نود نرسیده است، اظهارداشت: وظیفه کمیسیون اصل نود رسیدگی به طرز کار دستگاه ها است اما این مورد چیزی نیست که این کمیسیون بخواهد به آن رسیدگی کند بلکه وظیفه قوه قضاییه رسیدگی به آن است.

وی گفت: درخواست ما نیز این است که دستگاه قضا با حساسیت و توجه ویژه به این موضوع رسیدگی کند اما کمک گرفتن در ایام انتخابات امری رایج و متداول است البته در صورت عمل مجرمانه باید با آن برخورد شود.

نایب رییس کمیسیون اصل نود مجلس خاطرنشان کرد: اگر این کمک ها از منابع ناسالم جذب شده باشد یا در قبال توقعاتی باشد، تشخیص با قاضی است که باید به آن رسیدگی کند.

رسایی افزود: کاندیداهایی که چنین ارتباطی را با رحیمی برقرار کرده اند یا کسانی که در انتخابات مجلس این کار را کرده اند آن هم از هر جناح سیاسی که دارای این شائبه است، باید به آن رسیدگی شود.

رسایی تصریح کرد: البته در برخی مواقع برخی افراد واسطه جذب این پول ها می شوند و مبالغ میلیاردی می گیرند اما همه این مطلب به حساب ستاد انتخاباتی ریخته نمی شود و بخشی از آن را فرد واسطه به صورت خرج های متفرقه هزینه می کند که این موارد هم وجود دارد و بنده، شخصا هیچ مبلغی را به این شکل قبول نمی کنم و آن را در شان نماینده نمی دانم.