بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی روز پنج‌شنبه گفت ایران ۶ جبهه علیه اسرائیل گشوده است.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست»، نتانیاهو در جلسه تودیع «بنی گانتز» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در تشریح این مطلب گفت: «این جبهه‌ها شامل لبنان، سوریه، غزه، صحرای سینا، تلاش ایران برای انجام حملات تروریستی و حرکت این کشور به سمت سلاح‌های هسته‌ای هستند».

در این گزارش ادعا شده، هیئتی که در روزهای اخیر بعد از دیدار با مقامات عربی با نتانیاهو دیدار کرده‌اند، گفته‌اند مقامات عربی نیز در نگرانی‌های اسرائیل سهیم هستند و متذکر شده‌اند ایران و عواملش بر چهار مرکز تاریخی جهان عرب یعنی بیروت، دمشق، بغداد و صنعا مسلط شده‌اند.

نتانیاهو در ادامه سخنان خود با قدردانی از خدمات بنی گانتز به عنوان رئیس ستاد مشترک در دوره‌ای که آن را «آشوب بی‌سابقه در منطقه» خواند، مدعی شد: «این دوره زمانی بود که کشورها فروپاشیدند و سازمان‌های تروریستی که ایران حامی بسیاری از آنهاست، وارد عمل شدند و ایران کوشید از جبهه‌های متعدد ما را تهدید کند».

وی افزود: «گانتز ارتشی را ترک می‌کند که برای چالش‌های جدید آماده شده از جمله این چالش واقعی که هزاران نفر از مبارزان حزب الله در سوریه هستند و با دستور ایران، وارد جنوب سوریه می‌شوند که هم مرز ماست».