پس از وقفه ای یک ماهه ' کیم جونگ اون ' رهبر کره شمالی در انظار عمومی ظاهر شد تا حرف و حدیثها در مورد وی به پایان برسد.

رهبر کره شمالی از سوم سپتامبر(۱۲ شهریور) گذشته در هیچ مراسم و برنامه ای حاضر نشد و این موضوع شک و شبهه و گمانه زنی های زیادی را در مورد او ایجاد کرده بود.

' یونهاپ ' خبرگزاری رسمی کره جنوبی در گزارشی اعلام کرد که ' جونگ اون ' در بازدید از یک مجتمع علمی در منطقه ویسانگ که به تازگی از سوی دانشمندان این کشور ساخته شده، دیده شده است.

رسانه های دولتی کره شمالی که دلیل غیبت رهبر ۳۱ ساله خود از انظار عمومی را بیماری وی عنوان کرده بودند، امروز(سه شنبه) تصاویری از وی را به نمایش گذاشتند.

تلویزیون کره شمالی در این تصاویر ' جونگ اون ' را در حین بازدید از موسسه انرژی طبیعی آکادمی علوم دولتی این کشور نشان می داد.

وی که پیشتر از دو مراسم مهم و ملی این کشور یعنی سالگرد تشکیل حزب کارگران و همچنین سالروز تاسیس حکومت کره شمالی که دو رویداد مهم سیاسی در این کشور محسوب می شود، شرکت نکرده بود؛ به گمانه زنی هایی در باره وضعیت جسمانی وی و کنار زده شدن احتمالی او در جریان جنگ قدرت، دامن زد.

یک منبع مرتبط با رهبری کره شمالی در آن زمان اعلام کرد که ' کیم جونگ اون ' رهبر این کشور قدرت کامل را در دست دارد، و دلیل حضور نیافتن وی در انظار عمومی آسیب دیدن پای وی در یک تمرین نظامی است.

گفته می شد، تاندون پای کیم در این تمرین که شرکت کنندگان در آن، سینه خیز می رفتند و می دویدند، کشیده شده است.

این منبع حدس و گمان ها را در باره وضعیت جسمانی این رهبر ۳۱ ساله و کاهش تسلط او بر قدرت در این کشور رد کرد.

رسانه های تصویری کره شمالی تا به امروز فیلمی از رهبر خود در جریان بازدید یا دیدار از مکان خاصی را پخش نکرده بود.

' کیم جونگ اون ' پس از مرگ پدرش ' کیم جونگ ایل ' در دسامبر ۲۰۱۱ به قدرت رسید و به عنوان رئیس حزب، رهبر و رئیس ارتش منصوب شد.

او در دسامبر ۲۰۱۳ اقدام به پاکسازی اطرافیانش کرد و شوهر عمه اش چانگ سونگ تاک را اعدام کرد.

رسانه های دولتی کره شمالی در آن زمان چانگ را به عنوان یکی از عوامل برپایی کودتا معرفی کردند.