وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و ایسلند صبح امروز با یکدیگر ملاقات و درباره زمینه های همکاری مشترک در حوزه دوجانبه و بین المللی گفتگو و تبادل نظر کردند.

مدیریت منابع آبی، انرژی و ماهیگیری ازجمله زمینه های مورد تاکید طرفین برای افزایش همکاریهای دوجانبه بود.

همچنین وزرای خارجه جهمهوری اسلامی ایران و اوکراین صبح امروز در نیویورک ملاقات و درباره اخرین وضعیت اوکراین، برقراری آتش بس و روابط دوجانبه گفتگو و تبادل نظرکردند.

دراین دیدار طرفین با اشاره به روابط خوب دو جانبه و اهمیت تقویت آن بر تسریع فراهم آوردن مقدمات لازم جهت برگزاری کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور تاکید کردند.

ظریف د ر پایان ابراز امیدواری کرد وضعیت اوکراین با استفاده از راه حل های سیاسی استقرار پیدا کرده و ثبات لازم به آن کشور بازگردد.

وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان نیز صبح امروز در نیویورک دیدار و ضمن مرور ابعاد مختلف روابط فیمابین، آمادگی خود را برای ارتقا مناسبات بویژه در زمینه های انرژی، حمل و نقل ریلی و جاده ای اعلام کردند.

ظریف در این دیدار همچنین با اشاره به زندانیان ایرانی در ترکمنستان خواستار رسیدگی به وضعیت آنان و یافتن راههای مناسب جهت تسهیل آزادی آنان گردید. وزیرخارجه ترکمنستان نیز پیگیری این مشکل را از مراجع ذیربط کشورش مورد تاکید قرار داد.

همچنین وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و پاکستان صبح امروز با یکدیگر دیدار و پیرامون آخرین تحولات غرب آسیا، افغانستان، روند مذاکرات هسته ای، همکاریهای مشترک گفتگو و تبادل نظر کردند.

طرفین در این ملاقات بر ضرورت افزایش حجم مبادلات تجاری، تقویت همکاریهای وزارتخانه های ذیربط برای پیشبرد پروژه خط لوله گاز و همچنین افزایش امنیت مرزها بمنظور پیشگیری از قاچاق موادمخدر، تردد غیرقانونی و اقدامات گروههای تروریستی تاکید کردند.