به گزارش خبرگزاری روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر، محموله امدادی و دارویی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به وزن بیش از ۷۶ تن با هماهنگی جمعیت های هلال احمر مصر و فلسطین ۱۵ شهریور از مرز رفح وارد غزه شده و از سوی هلال احمر فلسطین میان مردم مظلوم غزه و آوارگان ساکن در اردوگاهها توزیع شد.

این محموله ۷۶ تنی شامل اقلام زیستی از جمله چادر، پتو، زیرانداز، کنسرو و اقلام درمانی و بهداشتی شامل دارو و تجهیزات پزشکی بوده که بعداز ظهر سه شنبه، ۱۱ شهریور از سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر بارگیری شده و چهارشنبه ۱۲ شهریور از فرودگاه امام خمینی(ره) با همراهی یک تیم امدادی و درمانی به وسیله هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به مصر ارسال شد.
بر این اساس این محموله با هماهنگی جمعیت هلال احمر مصر بلافاصله وارد عریش در ۳۵ کیلومتری مرز رفح شد و اقدامات لازم برای انتقال محموله اهدایی مردم نوعدوست کشورمان از سوی جمعیت هلال احمر فلسطین انجام شد.

دکتر مای، نماینده جمعیت هلال احمر فلسطین مستقر در مصر با تشکر و قدردانی از جمعیت هلال احمر ایران برای ارسال محموله انسان دوستانه گفت: مردم ایران همواره یاور و پشتیبان مردم مظلوم فلسطین بوده و در سختی ها و مشکلات توانسته اند کمک های لازم را به نیازمندان فلسطینی ارائه کنند.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با استفاده از کمک های مردمی، پیشتر در ۳ مرحله با هماهنگی جمعیت هلال احمر فلسطین و کمیته بین المللی صلیب سرخ کمک های دارویی، درمانی و پزشکی به ارزش بیش از ۶ میلیارد ریال در اختیار مردم جنگ زده و مجروحان غزه قرار داده است.

محموله آماده شده جمعیت هلال احمر برای مردم غزه به وزن ۹۵ تن بوده است که بدلیل محدویت هواپیما در بارگیری ۷۶ تن از این محموله ارسال شده است.