کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه جلسه برگزار می کنند و شش وزیر برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان به این کمیسیون ها می روند.

بررسی روابط ایران با قطر و کویت در کمیسیون امنیت ملی مجلس

بر اساس این گزارش، اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در روزهای یکشنبه و سه شنبه آخرین اخبار و تحولات را با حضور مسوولان بررسی می کنند.

همچنین سه شنبه هفته آینده رییس کارگروه روابط خارجی این کمیسیون درباره روابط ایران با کشورهای قطر و کویت گزارشی ارایه می دهد.

اعضای کارگروه امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز آینده طرح شفاف سازی اعلام کتبی نمرات، رتبه و نتایج نهایی آزمون های استخدامی به داوطلبان استخدام و ممنوعیت به کارگیری غیرقانونی و لایحه الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت را بررسی می کنند.

بررسی طرح شفاف سازی اعلام کتبی نمرات نتایج نهایی آزمون های استخدامی

اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه طرح شفاف سازی اعلام کتبی نمرات، رتبه و نتایج نهایی آزمون های استخدامی به داوطلبان استخدام و ممنوعیت به کارگیری های غیرقانونی و طرح تامین نیروی انسانی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور را بررسی می کنند.

وزیر آموزش و پرورش روز سه شنبه برای بررسی برنامه های این وزارتخانه در سال تحصیلی جدید در این کمیسیون حضور می یابد و همچنین وضعیت مهدهای کودک با حضور معاونان آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی بررسی می شود.

بررسی مشکلات انجمن های صنفی طلا در کمیسیون اقتصادی

کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، روز سه شنبه مشکلات انجمن های صنفی طلا در ارتباط با نحوه اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده و مسائل و مشکلات انجمن صنفی کشتارگاه های دام و طیور را بررسی می کند.

بازدید اعضای کمیسیون انرژی مجلس از پروژه های شرکت مپنا

اعضای کمیسیون انرژی مجلس در یکی از جلسات هفته آینده این کمیسیون از پروژه های شرکت مپنا بازدید می کنند. همچنین اعضای این کمیسیون روز سه شنبه درباره طرح یک شوری اجازه سازمان و دستگاه های دولتی و موسسات عمومی غیردولتی به استفاده از انرژی خورشیدی و لایحه الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت تصمیم می گیرند.

بررسی طرح کاهش ساعات کاری کارکنان در ماه رمضان در کمیسیون بودجه

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز یکشنبه آینده طرح الحاق یک تبصره به ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری درباره کاهش ساعات کاری کارکنان دولت در ماه رمضان و طرح شفاف سازی اعلام کتبی نمرات آزمون های استخدامی به داوطلبان استخدام را بررسی می کنند.

همچنین اعضای این کمیسیون تقاضای عده ای از نمایندگان جهت انجام تحقیق و تفحص از عملکرد ماده ۱۸۰ قانون برنامه پنجم توسعه، قانون هدفمندسازی یارانه ها را بررسی می کنند.

حضور وزیر کشور در کمیسیون شوراها

اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس هفته آینده گزارش اصلاح طرح بازنگری قانون انتخابات شوراهای شهر و روستا و طرح شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را بررسی می کنند.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور روز سه شنبه نیز برای پاسخ به سوالات نمایندگان در این کمیسیون حاضر می شود.

جنتی به کمیسیون فرهنگی می رود

اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس روز یکشنبه گزارش دبیر ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را استماع و لایحه الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی را بررسی می کنند. همچنین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز سه شنبه برای پاسخ به سوال هشت نماینده در این کمیسیون حضور می یابد.

بررسی سانحه سقوط آنتونوف ۱۴۰ در کمیسیونعمران

اعضای کمیسیون عمران در روز یکشنبه آینده دو نفر از نمایندگان داوطلب واجد شرایط کمیسیون را به عنوان ناظر شورای عالی شهرسازی و معماری به مجلس معرفی می کند.

همچنین اعضای این کمیسیون در روز سه شنبه گزارش وزیر راه و مسوولان اجرایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و جمعیت هلال احمر درباره سانحه سقوط هواپیمای آنتونوف ۱۴۰ را که منجر به کشته و مجروح شدن هموطنانمان شد، بررسی می کنند.

علاوه بر این وزیر راه و شهرسازی روز سه شنبه برای پاسخ به سوال ۱۰ نماینده در کمیسیون عمران حضور می یابد.