عضو ائتلاف پیشرفت با بیان اینکه دلیل بسیاری از عقب ماندگی ها این است که از فرهنگ شهادت و از فرهنگ اهل بیت فاصله گرفته ایم گفت: به همین دلیل در حوزه های سیاست به جای یک سیاست دینی بر مدار دین داری متاسفانه سیاست زدگی و دروغ و ریا می بینیم. البته ما زحمات افراد را نادیده نمی گیریم، ولی اتفاقی که امروز در کشور روی داده و این وضع موجود، در شان نظام و کشور و این مردم نیست.

محمدباقر قالیباف در ابتدای سخنرانی خود در جمع بیش از ۳ هزار نفر از جوانان حزب الله کرج در همایش تجلیل از خادمان هیئت الرضا گفت: خدا را شاکرم که در آستانه ورود به ماه رجب که خدا این منت را به بندگانش گذاشته و رجب و شعبان را هدیه کرده و این فرصت تاریخی را برای بندگانش گذاشته تا خود را آماده کنند برای ضیافتی بزرگ، در جمع شما حاضر شدم.

وی با اشاره به تخریب مقبره حجر بن عدی گفت: وهابیان و سلفی ها بدانند که نسل حجربن عدی ها هنوز زنده اند و نسل کنونی نسل باقی مانده از حضرت عباس است که شب تا صبح در خیمه اهل بیت نگهبانی داد و امروز همان غیرت از اهل بیت دفاع خواهد کرد. وقتی به حجر بن عدی گفتند دست از علی بردار، گفت سرم را می دهم ولی از او دست برنخواهم داشت. ما پیرو چنین شخصیتی هستیم. ما فهمیده ایم که عزت مان در فرهنگ قرآن و عترت است نه جای دیگر. همه اهداف ما وقتی محقق می شود که از اهل بیت عصمت و طهارت و قران کریم مدد بخواهیم.

قالیباف با اشاره به حوادثاخیر سوریه گفت: در دهه شصت میلادی همه کشورهای عربی دست به دست هم دادند و در مقابل اسرائیل ضعیف آن روز، تنها ۷ روز مقاومت کردند و پس از آن برای آن ها ذلت و خواری باقی ماند، اما در جنگ ۳۳ روزه، رژیم صهیونیستی با تمام توان به لبنان تاخت اما یک قدم نتوانست جلو بیاید و این فرهنگ اهل بیت است. ما با فرهنگ سرمایه داری و دوری از اهل بیت به جایی نمی رسیم و این فرهنگ جهاد است که می تواند مشکلات کشور را حل کند.

وی افزود: شما جوانان عزیز امروز با حضور در این محفل پرشور و با شعارهای زیبایتان نشان دادید که متعلق به فرهنگ اهل بیت و نسل عاشورایی هستید. همه شما تربیت شده نهضت حسینی و مکتب محرم و صفرید و خدا را شکر معرفت عمیقی به رجب و شعبان دارید. خدا را شکر که درآستانه ماه رجب در چنین جمع باصفایی دور هم جمع شدیم.

قالیباف خاطرنشان کرد: به عنوان یک راوی سال های دفاع مقدس می گویم که فضای جمع امروز ما بسیار شبیه آن روزهای نورانی است. شهادت می دهم که همان فضایی است که در دوران دفاع مقدس دیدم. وقتی گردان ها جمع می شدند در محل های مختلف از غرب تا شرق در اردوهای مختلف، اکثر بچه های جبهه همین سن و سال را داشتند. آن روز خود من هم ۱۹ ساله بودم. وقتی شما را می بینم همه آن خاطرات برایم زنده می شود.

وی ادامه داد: عزیزان من یک نکته را می خواهم اینجا به شما جوانان بگویم‎، به عنوان یک باقیمانده از کاروان شهدا، حرفم این است که اگر عزت اسلام و مسلمین را می خواهید، اگر عزت دنیوی خودتان را می خواهید، اگر آخرت را می خواهید جز در فرهنگ قرآن و عترت جای دیگری آن را دنبال نکنید. امروز باید از مکاتب دیگری غیر اسلام که سبک زندگی جدید می آورند فاصله بگیریم، فراموش نکنیم که حضرت آقا هم فرمودند چنین سبک زندگی هایی مورد تایید نیست. مگر ما به دنبال اقتصاد خوب نیستیم؟ مگر ما به دنبال آینده این کشور نیستیم؟ مگر ما به دنبال دفاع از مظلومین و محرومین نیستیم؟ مگر بنا نیست که به ندای هر مظلوم لبیک بگوییم؟ این جز در خانه اهل بیت و قرآن یافتنی نیست.

قالیباف اظهار کرد: امروز حرف بنده در نزد شما برادران و خواهران گرامی، علمای بزرگوار، خانواده های معظم شهدا و شما ولایتمداران و شهید پروران در شهر کرج، این است که همان فرهنگ جهاد و شهادت و همان فرهنگ ایثار و محبت و همان فرهنگ گذشت و خدمت امروز تنها راه نجات ماست که باید به آن تأسی کنیم، چه در حوزه اقتصاد، چه در حوزه سیاست، فرهنگ، تربیت و آموزش. با صراحت عرض می کنم در بخشی از سالیانی که پشت سر گذاشتیم دلیل بسیاری از عقب ماندگی ها این است که از فرهنگ شهادت و از فرهنگ اهل بیت فاصله گرفته ایم، به همین دلیل در حوزه های سیاست به جای یک سیاست دینی بر مدار دین داری متاسفانه سیاست زدگی و دروغ و ریا می بینیم. البته ما زحمات افراد را نادیده نمی گیریم، زیرا بی انصافی است ولی ما می گوییم اتفاقی که امروز در کشور روی افتاده و این وضع موجود، در شان نظام و کشور و این مردم نیست.

بنده امروز خدمتگزاری در شهرداری تهران هستم و کارهایی که با فرهنگ جهادی همکارانم برای مردم عزیز شهر تهران در حوزه های عمرانی، حمل و نقلی و در بخش های دیگر انجام داده ام، با همکاری آنها بوده و دست همه همکارانم را می بوسم و مایه افتخار من است اما این نکته را می خواهم عرض کنم که تنها کار ما این نیست که به حوزه های عمرانی و خدماتی رسیدگی کنیم. مهمترین وظیفه ما این است که جامعه را به سمت یک هدایت قدسی ببریم، زیرا شهدا از ما این را می خواهند. اگر می خواهیم خدمتی هم در عرصه اقتصادی انجام دهیم که باید انجام دهیم خروجی آن باید فرصت رشد و تعالی به جوانان ما بدهد.

قالیباف در ادامه گفت امروز می خواهم مطلبی را با شما جوانان و خانواده های شهدا بگویم. این مطلب سندی باشد بین ما. بعدا می توانید به من یادآوری کنید که آن روز در آستانه ماه رجب در حضور خانواده های شهدا چه گفتم. این وعده و قرار ما با هم است. سپس وی متنی را با عنوان عهدنامه با مردم و امام و انقلاب قرائت کرد.

قالیباف در پایان تأکید کرد ادامه تلاش و جهاد توأم با اخلاص در سایه نظام اسلامی و در مسیر مکتب اهل بیت را یک ضرورت می دانم. از خدا می خواهم با دعای خیر شما جوانان باصفا و با صداقت، آرمان های امام(ره) و شهدا را تحت رهبری مقام معظم رهبری پیش ببریم و خداوند یک لحظه ما را به خود وا نگذارد.