خبرگزاری تسنیم: حجت الاسلام مجید انصاری در مراسم ختم آیت الله زرندی که عصر امروز در حوزه علمیه امام خمینی(ره) کرمانشاه برگزار شد اظهار کرد: آن عالم ربانی و مجاهد در دوران هشت سال دفاع مقدس همواره قوت قلب و حامی رزمندگان مبارز بود و در آن لحظه های آتش و خون هرگز عرصه نماز جمعه استان کرمانشاه را ترک نکرد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با عرض تسلیت به مردم ولایتمدار استان کرمانشاه، ارتحال ملکوتی آن عارف و عالم فرزانه را ضایعه ای بزرگ و جبران ناپذیر برای حوزه های علمیه، جهان تشیع، روحانیت شیعه و نیز ضایعه ای مضاعف برای استان سرفراز کرمانشاه بیان کرد.

حجت الاسلام انصاری حوزه علمیه استان کرمانشاه را یادگار آن فقید وارسته دانست و گفت: حوزه علمیه این استان ثمره تلاش و مجاهدت آن عالم فرهیخته است که با تلاش و خلوص نیت خود این مکان مقدس علمی و دینی را به یادگار گذاشت و شاگردانی مومن و عالم را تربیت کرد و طلاب و روحانیان قدرشناس باید ادامه دهنده راه آن روحانی مردمی باشند.

انصاری با استناد به حدیثشریفی از امام صادق(ع)، عالمان را وارثان پیامبران الهی عنوان کرد و افزود: مرحوم آیت الله زرندی به حقیقت وارثرهبر کبیر انقلاب اسلامی در پاسداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دفاع از دین مبین اسلام بود

وی با بیان اینکه انسان های کم خرد، با تحریک اصحاب قدرت و پول پرستان سعی در منزوی کردن مردان حق دارند، گفت: آیت الله زرندی همواره با گفتمان و اخلاق و منش شایسته خود با مخالفان مدارا می کرد.

حجت الاسلام انصاری وظایف عالمان دین را بسی والاتر از آموزش صرف احکام شرعی بیان کرد و گفت: راه و روش همه انبیای الهی تغییر شرایط زیستی انسان ها در راستای مثبت، پایداری و مقاومت در برابر دشمنان بود و به تبع آن عالمان دین به عنوان وارثان انبیاء باید عهده دار این مسئولیت خطیر باشند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور سیاست خارجی دولت را بر تعامل سازنده با جهان دانست و افزود: در عرصه داخلی، سیاست دولت تعامل سازنده با همه جناح ها، دستگاهها و مردم است و در این راستا باید از همه فرصت های طلایی در پیش رو به نحو احسن استفاده کنیم و موانع سرمایه گذاری عظیم و نیز تحریم های ظالمانه را از سر راه برداریم.

وی با اشاره به موفقیت نسبی دولت در مهار تورم گفت: خوشبختانه دولت در زمینه مهار تورم توانست موفقیت نسبی را به دست آورد و در مسیر توسعه سلامت گام های بزرگی بردارد و در حال حاضر اولویت کارهای دولت در ایجاد اشتغال و مبارزه با بیکاری و فقر در کشور است.

حجت الاسلام انصاری بیکاری و فقر را مهمترین مشکل استان کرمانشاه عنوان کرد و افزود: متأسفانه آمار بیکاری در این استان نگران کننده است و همه باید با تلاش و تشریک مساعی مسیر رشد و پیشرفت را هموار کنیم و از مردم شریف این استان، طلاب، نمایندگان، استاندار و دیگر مسئولان انتظار داریم که در راستای رشد و ترقی کشور همراه و حامی دولت باشند.