فرارو:مونیکا لوینسکی که در دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون رییس جمهور اسبق آمریکا کارآموز کاخ سفید بود و با وی رابطه نامشروع داشت در مصاحبه ای با مجله ونیتی فر گفت که از آن اقدام پشیمان است. وی که اکنون ۴۰ سال دارد گفت در عین حال که رابطه وی با کلینتون دو طرفه بوده اما رییس جمهوری اسبق آمریکا از وی سواستفاده کرده است.

" مونیکا لوینسکی " یهودی تبار که از سال ۱۹۹۴به عنوان کارآموز به کاخ سفید رفته بود از این تاریخ به تدریج با بیل کلینتون رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا رابطه برقرار کرد و پس از آشکار شدن رابطهٔ اش با بیل کلینتون، رئیس جمهورامریکا را تا مرز برکناری پیش برد.

پس از افشای این رابطه، جمهوری خواهان از طریق " کنت استار " دادستان ویژه، بیل کلینتون را تحت تعقیب قرار دادند؛ رئیس جمهور امریکا در ابتدا به شدت این موضوع را تکذیب کرد و حتی بر صفحه تلوزیون ظاهر شد و در حالی که انگشتش را به سوی دوربین گرفته بود هرگونه ارتباط با کارآموز کاخ سفید را منکر شد اما هفت ماه بعد و در پی افشای مدارک غیر قابل انکار، سرانجام در مقابل دوربین های تلویزیون به گناه خود اعتراف و از مردم امریکا عذرخواهی کرد.

در سال ۱۹۹۹ مجلس سنای ایالات متحده آمریکا کلینتون را به اتهام ادای شهادت دروغ و تلاش برای جلوگیری از اجرای عدالت محاکمه کرد اما وی با یک رای اضافی توانست از برکناری رهایی یابد.

در همین حال برخی این ماجرا را اگر نه توطئه ای از سوی اسرائیل، حداقل در جهت منافع اسرائیل می دانند؛ همزمانی اعترافات مونیکا با کنفرانس سه جانبه صلح خاورمیانه، یهودی بودن مونیکا و فشارهای کلینتون بر اسرائیل برای توقف شهرک سازی، دلایل این گروه را تشکیل می دهد.

مونیکا لویسنکی بدنبال رسوایی اخلاقی از کاخ سفید بیرون آمد و به عنوان طراح کیف های زنانه مشغول به کار شد. وی بعدها با نوشتن داستان زندگی اش ۵۰۰ هزار دلار درآمد کسب کرد.

کارآموز جنجالی کاخ سفید در سال ۲۰۰۶ به لندن رفت و از مدرسه اقتصاد لندن در رشته روانشناسی اجتماعی مدرک فوق لیسانس گرفت و نهایتا لندن را بعنوان محل زندگی خود انتخاب کرد.

تحلیلگران می گویند ظهور ناگهانی مونیکا لوینسکی و مصاحبه وی می تواند با جدی شدن نامزدی هیلاری کلینتون، همسر بیل کلینتون برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ مرتبط باشد.


عکس یادگاری با حضور مونیکا لوینسکی در دفتر کار رئیس جمهور امریکا. آگوست ۱۹۹۵


بیل کلینتون و مونیکا لوینسکی در کاخ سفید. نوامبر ۱۹۹۵


مونیکا در حال ارائه گزارش خود به رئیس جمهور امریکا. نوامبر ۱۹۹۵


یکی ازنامه های مونیکا به رئیس جمهور امریکا که به عنوان سند از سوی " کنت استار " دادستان ویژه ارائه شد.


عکس یادگاری مونیکا و بیل کلینتون با امضای رئیس جمهور امریکا و در روز تولد مونیکا؛ یکی دیگر از اسناد " کنت استار "


مونیکا و رئیس جمهور امریکا در ضیافت کاخ سفید؛ این عکس از اسناد ارائه شده از سوی " کنت استار " به شمار می رود.


مواجهه مونیکا و رئیس جمهور امریکا در نماهایی از یکی فیلم مربوط به جشن انتخاب مجدد بیل کلینتون در نوامبر ۱۹۹۶ و در فضای جنوبی کاخ سفید. این فیلم نیز از اسناد ارائه شده توسط دادستان ویژه به شمار می رود.


احضار لوینسکی توسط دادستان ویژه؛ ۳ روز پس از شهادت بیل کلینتون


مونیکا در برابر دادستان ویژه شهادت می دهد آنچه در برابر وی می گوید حقیقت است.


مونیکا و وکیلش پس از اتمام جلسه دادگاه


مونیکا هتل محل اقامت خود را به سمت سنا و برای شهادت درباره پرونده بیل کلینتون ترک می کند.


مونیکا پس از پایان یکی از جلسات دادگاه؛ شهادت وی در۱۷ اوت۱۹۹۸ درباره ارتباط غیراخلاقی با کلینتون باعثشد کلینتون سرانجام در مقابل هیئت منصفه فدرال حاضر و به رابطه با لوینسکی اعتراف کند.


تصویر سمت چپ مربوط به زمانی است که کلینتون به شدت هرگونه ارتباط غیر اخلاقی را منکر شد؛ تصویر سمت راست مربوط به اعتراف وی در یک برنامه زنده تلوزیونی و عذرخواهی از شهروندان امریکا است.


رئیس جمهور امریکا در کنار دختر و همسرش مدتی پس از رسوایی اخلاقی در محوطه کاخ سفید قدم می زنند. آگوست ۱۹۹۸تیتر روزنامه امریکایی پس از اعتراف رئیس جمهور امریکا به رابطه غیراخلاقی با " لوینسکی "مونیکا لوینسکی بر روی جلد هفته نامه تایمز


لوینسکی در رونمایی از کتاب خاطرات خود