آژانس یهود امروز یکشنبه اعلام کرد، تعداد یهودیانی که به علت افزایش تنش در اوکراین به سرزمین های اشغالی فلسطین مهاجرت کرده اند ۱۴۲ درصد رشد داشته است.

به گزارش ملت ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، آژانس یهود ضمن اشاره به ادامه تنش های سیاسی و درگیری های داخلی در اوکراین از رشد ۱۴۲ درصدی مهاجرت یهودیان اوکراین به سرزمین های اشغالی فلسطین از ابتدای امسال تاکنون در مقایسه با سال ۲۰۱۳ میلادی خبر داده است.

بر اساس این گزارش در ۴ ماه نخست ۲۰۱۴ میلادی بیش از ۷۶۲ یهودی از اوکراین به سرزمین های اشغالی فلسطین مهاجرت کرده اند. این رقم در ۳ ماه نخست سال گذشته به ۳۱۵ نفر رسیده بود. سخنگوی آژانس یهود در این باره تاکید کرد: با تشدید بحران اوکراین تعداد مهاجران اوکراینی طی ماه های مارس و آوریل به شدت افزایش یافته است و پیش بینی می شود این تعداد طی ماه های آینده نیز به سرعت افزایش یابد.

وی افزود: تعداد کسانی که روند و پروسه مهاجرت را آغاز کرده اند به طور فزاینده ای افزایش یافته و تعداد افرادی که خواستار دریافت اطلاعات مربوط به مهاجرت شده اند نیز با رشد زیادی روبرو شده است. این مقام آژانس یهود گفت: این مساله به خاطر نااطمینانی ایجاد شده به واسطه شرایط کنونی اوکراین است که موجب گسترش خشونت ها به سایر مناطق کشور نیز شده است.