به گزارش ملت ایران به نقل از مهر:با تایید خبر ورود مرزبانان ربوده شده به کشور؛ در خراسان شمالی خانواده رامین حضرتی، یکی از مرزبانان ربوده شده توسط گروه تروریستی جیش العدل، سجده شکر به جای آوردند.

پس از تایید ورود مرزبانان ربوده شده توسط گروه جیش العدل به کشور از سوی وزارت کشور، خانواده رامین حضرتی؛ مرزبان ربوده شده اهل روستای گوادلی سلاخ در خراسان شمالی، سجده شکر به جای آوردند.

ایوب حضرتی؛ برادر مرزبان ربوده شده بجنوردی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: توسط برخی از مسئولان کشوری و نیز فرماندهی مرزبانی خراسان شمالی در جریان آزادی مرزبانان ربوده شده از جمله برادر خود و ورود آنها به کشور قرار گرفته اند.

وی با اشاره به شادی اعضای خانواده این مرزبان از آزادی و سلامت او عنوان کرد: مسئولان مرزبانی خراسان شمالی در منزل ما حضور یافته و خبر ورود رامین حضرتی به همراه سه مرزبان دیگر به کشور را دادند اما در مورد این که چه زمانی برادر من به خانه می آید و اعضای خانواده می توانند وی را دیدار کنند؛ اطلاعی نداریم.

حضرتی اظهار داشت: ما اگر چه همانند همه مردم ایران از آزادی مرزبانان ربوده شده به خصوص برادر خودم؛ رامین حضرتی خوشحالیم اما از شهادت گروهبان یکم جمشید دانایی فر که به همراه چهار مرزبان دیگر به گروگان گرفته شده و سپس به شهادت رسیده بود؛ متاثریم.

وی از تلاش های صورت گرفته توسط مسئولان دولت و نظام و نیز علمای محلی سیستان و بلوچستان برای آزادی مرزبانان گروگان گرفته شده از سوی جیش العدل قدردانی کرد.

گفتنی است، اواسط بهمن ماه پارسال پنج مرزبان ایرانی که یکی از آنها اهل خراسان شمالی بود؛ در مرز سیستان و بلوچستان از سوی گروه تروریستی جیش العدل ربوده شده و به پاکستان منتقل شدند.

این گروه تروریستی اوایل امسال به دلیل آن چه که عدم توجه نظام جمهوری اسلامی به خواسته های آنها عنوان شده بود؛ گروهبان یکم جمشید دانایی فر را به شهادت رساندند اما در روزهای اخیر و پس از تلاش های مسئولان کشوری و محلی، چهار مرزبان دیگر را آزاد کردند.