به گزارش اختصاصی ملت ایران، روسیه آمریکا را به اتخاذ سیاست های دو گانه در قبال سوریه متهم کرد. روسیه واشنگتن را به دلیل جلوگیری از بیانیه شورای امنیت سازمان ملل در روز جمعه، مبنی بر محکوم کردن بمبگذاری در دمشق سرزنش کرد.

انفجار یک خودرو بمب گذاری شده در روز پنجشنبه باعثکشته شدن ۵۳ نفر در یکی از خیابان های شلوغ دمشق پایتخت سوریه و نیز آسیب رسیدن به سفارت روسیه در این کشور شد.

وزیر امور خارجه روسیه در یک کنفرانس خبری مشترک پس از گفتگو با وزیر امور خارجه چین گفت: " ما ناامید شدیم، نتیجه این موضع ایالات متحده در قبال بیانیه شورای امنیت این است که یک عملیات تروریستی در سوریه محکوم نشد! "

سرگئی لاورف تصریح کرد: " ما معتقدیم که این یک سیاست دوگانه است و مشاهده می کنیم که گرایشات بسیارخطرناکی در همکاران آمریکایی ما وجود دارد که منجر به ترک یک اصل بنیادی شده است. این اصل بنیادی همان محکوم کردن بی قید و شرط اقدامات تروریستی است. اصلی که وحدت جامعه بین المللی را در مبارزه علیه تروریسم تضمین می کند. "

روسیه از موقعیت خود به عنوان عضو دائم شورای امنیت برای حمایت و محافظت از بشار اسد رئیس جمهور سوریه، در مقابل سه قطعنامه متوالی استفاده کرده است. قطعنامه هایی که با هدف تحت فشار قرار دادن بشار اسد برای خاتمه دادن به درگیری های دوساله اخیر در سوریه صادر شده بود.

ایالات متحده همواره برای خروج بشار اسد از حکومت فشار آورده است اما مسکو می گوید که حذف اسد نباید پیش شرط هیچ راه حلی برای خروج از درگیری ها باشد.